Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Suriye’ye barış getirmek imkansız hale geldi

Okunma: 2090
SURİYE 25 Eylül 2016 22:07
Videoyu Aç Suriye’ye barış getirmek imkansız hale geldi

Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Vitaliy Çurkin, Suriye’de barışı geri getirmenin ‘neredeyse imkansız’ bir görev haline geldiğini söyledi.

Sputnik'in aktardığı habere göre BM Güvenlik Konseyi toplantısında konuşan Çurkin, “Suriye'ye yayılan yüzlerce silahlı grup var. Ülkenin sınırları canı isteyen herkes tarafından bombalanıyor. Suriye'nin barış günlerine geri dönmesi neredeyse imkansız bir göreve dönüştü” dedi.

Suriye'deki ateşkesin ilerleyebilmesi için sürekli yeni şartlar sunulduğunu belirten temsilci, “Biz her zaman çözüm aradık ancak bu en sonunda muhaliflerin ve silahlı grupların saldırılarını sürdürmesine sebep oldu, aynı zamanda da Suriye hükümetinin ülke genelinde tek yönlü olarak uçuşları durdurması gerektiği söylendi. En başında bu 3 günlüğüneydi ve buna uyduk. Tek yönlü adımlar artık kabul edeceğimiz bir şey değil” diye konuştu.

Ülkenin barışa kavuşması için siyasi sürecin devam etmesi gerektiğinin altını çizen Çurkin, “Mayıstan bu yana o konuda kesin adımlar atılmamasının nedenini bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

(kendin çal kendin oynayı .. oynuyorlar)
(yakın gelecekte daha rusya tarafından daha fazla bombardımana şahid olabiliriz.. bu açıklamalar bunu gösteriyor)

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |