Video Foto Galeri Yazarlar
16.2.2019 - Cumartesi

Suriye'yi kan gölüne döndüren Nasrallah İsrail'i YİNE tehdit etti

Okunma: 4109
FİLİSTİN 15 Mayıs 2018 18:25
Videoyu Aç Suriye'yi kan gölüne döndüren Nasrallah İsrail'i YİNE tehdit etti

Suriye ve ortadoğuyu kan gölüne döndüren, İran'ın sadık köpeği Lübnan Hizbuşşeytan lideri Nasrallah YİNE İsrail'i tehdit etti.

NisaButikAdana

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'de Muhaliflere karşı savaşan Hizbuşşeytan lideri Nasrallah yine her zaman yaptığını yaparak 'İsrail'i kalbinden vuracağız' dedi. Askeri güçlerini yıllardır İsrail'e kullanmak yerine Suriye'li Müslümanlar üzerinde kullanan Hizbuşşeytan ve ona bağlı Kudüs tugaylarının perde arkasındaki liderliğini yapan Nasrallah İsrail'i vuracağını söylerken bile sebebinin Filistin'e saldırması değil, Suriye'de Beşer Esed'e karşı göstermelik hava operasyonlarını bahane ederek öne sürdü.

HizbuşŞeytan lideri Nasrallah, Suriye'de 2016'da suikasta uğrayan Filistin'in önde gelen isimlerinden Mustafa Bedreddin'in ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir televizyon kanalında yayımlanan konuşmasında, 70 yıl önce yaşanan Nekbe'nin dünya ülkelerinin alnında kara bir leke olarak durduğunu söyledi.

Filistinlilerin bütün ihtilaflarına rağmen her türlü fedakârlığı yaparak 70 yıldan beri davalarına sahip çıktıklarını dile getiren Nasrallah, bugün "yüzyılın anlaşması" adı altında Filistin davasının ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu vurguladı.

"İSRAİL'İ KALBİNDEN VURACAĞIZ"

Nasrallah, Suriye'deki gelişmelere de değindi. Adını vermediği uluslararası bir taraf üzerinden İsrail hükümetine, Suriye'de kırmızı çizgileri geçmeleri halinde "işgal altındaki Filistin'i (İsrail'i) kalbinden vuracaklarına" dair haber ulaştırıldığını dile getiren Nasrallah, "Suriye'de yeni bir aşama ile karşı karşıyayız, o da İsrail heybetini kırmaktır." ifadelerini kullandı.

ABD'nin İran'la yapılan nükleer anlaşmadan çekilme kararına ilişkin ise Nasrallah, dünyanın en büyük gücünün uluslararası karar ve hukuka saygı duymadığını, dolayısıyla artık kimsenin ABD'nin sözleşmelerine güvenmeyeceğini dile getirdi.

Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana