Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

Suriyeli doktorun isyanı: Talbise yok ediliyor, dünya nerede?

Okunma: 4501
SURİYE 12 Ekim 2016 17:26
Videoyu Aç Suriyeli doktorun isyanı: Talbise yok ediliyor, dünya nerede?

Suriye'de rejim güçleri ve Rus savaş uçaklarının 10 Ekim Pazartesi günü hava saldırısı düzenlediği muhaliflerin kontrolündeki Talbise'de görev yapan Suriyeli bir doktor, uluslararası camiayı ve Müslüman dünyasını kentte yaşananlara duyarsız kalmakla suçladı.

Rejim güçleri ve Rus savaş uçaklarının 10 Ekim Pazartesi günü hava saldırısı düzenlediği muhaliflerin kontrolündeki Talbise'de görev yapan Suriyeli bir doktor, uluslararası camiayı ve Müslüman dünyasını kentte yaşananlara duyarsız kalmakla suçladı.

 

Muhaliflere yakın Talbiseh News adlı YouTube sayfasına yüklenen videoda, doktor olduğu belirtilen kişi, "Suriye vuruluyor. Talbise varil bombalarıyla, füzelerle, roketlerle, paraşüt bombalarıyla yok ediliyor. Müslüman dünyası nerede, alimler nerede, uluslararası camia nerede? Hakkımızı helâl etmiyoruz" diyor. 

Humus'un 13 kilometre kuzeyindeki Talbise'ye yönelik saldırıda, Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne göre en az bir kişi hayatını kaybetmiş, onlarca kişi yaralanmıştı. Yaralılar arasında çocuk ve bebekler de vardı.

Rejim yanlısı medya kuruluşlarınca "silahlı grupların vurulduğu" ifade edilen saldırıda yaralananlardan biri de Âya'ydı.

 

Suriye'de 5 yılı aşkın süredir devam eden savaşta 300 binden fazla insan öldü.

Kaynak : aljazeera

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |