Video Foto Galeri Yazarlar
18.2.2020 - Salı

Suriyeli muhalifler Türkiye'ye Tepkili (Foto)

SURİYE 21 Temmuz 2015 18:01
Videoyu Aç Suriyeli muhalifler Türkiye'ye Tepkili (Foto)

Geçtiğimiz ay içerisinde, Hatay Reyhanlı'daki Cilvegözü ve Kilis'teki Öncüpınar sınır kapısının kapatılması sebebiyle, sınır kapılarından Türkiye'ye geçmek isteyen Suriyeliler, karşılaştıkları şiddet ve öldürme hadiseleri sebebiyle Suriye'den tepki gösterdiler.

HABER: ISLAH HABER

Geçtiğimiz ay içerisinde, Hatay Reyhanlı'daki Cilvegözü ve Kilis'teki Öncüpınar sınır kapısının kapatılması sebebiyle, sınır kapılarından Türkiye'ye geçmek isteyen Suriyeliler, karşılaştıkları şiddet ve öldürme hadiseleri sebebiyle Suriye'den tepki gösterdiler.

Suriye'de muhaliflerden oluşan bir grup ellerinde pankartlarla, sınırda Suriyelilere uygulanan şiddet olaylarını protesto etti. Ellerindeki pankartlarda, "Sayın Erdoğan misafirlerin girmeden öldürüldü" , "Jandarma Suriyelileri öldürüyor", "Türkiyeli asker için, Suriyeli halk aşağılanamaz." gibi ifadelerle tepkilerini dile getirdiler.
 
Biraraya gelen Suriyeli muhalifler, açtıkları pankartlarla Türkiye'yi bu şekilde protesto etti.


19 Temmmuz 2015'te, Kilis'e 8 kilometre mesafede Havar Türkmen köyünde tel örgülerdenTürkiye tarafina geçmeye çalışan 26 yaşındaki Suriyeli Alaa Muhammed sınırda ki Türk askeri tarafindan vurulmuştu. 
 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM