Video Foto Galeri Yazarlar
18.2.2020 - Salı

Suud; Müslüman Kardeşler Eğitim Sistemimizi İşgal Etti

KÖRFEZ ÜLKELERİ 21 Mart 2018 15:06
Videoyu Aç Suud; Müslüman Kardeşler Eğitim Sistemimizi İşgal Etti

Suudi Arabistan Eğitim Bakanı Dr. Ahmed El Eissa, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın ‘Müslüman Kardeşler ideolojisi eğitim sistemimizi işgal etmiştir’ şeklindeki açıklamasını doğruladı.

Bakan Dr. Ahmed El Eissa, ‘Suudi Arabistan’ın bu ideolojiyi benimseyenlere veya ona sempati duyanlara karşı savaştığını’ ekledi.

Suudi Bakan El Eissa’ya göre 1960 ve 1970’lerde Mısır’dan gelen ve Suudi Arabistan’daki okullara sızan Müslüman Kardeşler ideolojisi bazı yetkililere de bulaşmış durumda.

Eğitim Bakanı Dr. Ahmed El Eissa, söz konusu yetkililerin, müfettişlerin, öğretmenlerin öğrencileri ‘sapkın’ yaklaşımıyla örgütlediğini iddia etti.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, göreve geldiğinden bu yana ülkede köklü bir reform süreci başlattı. İslam Dininin anlaşılması da dahil ülkedeki sosyal hayatın yeniden düzenlendiği süreç, Batılı Hükumetler tarafından da destekleniyor.

Suudi Arabistan’ın Müslüman Kardeşler ideolojisini barındıran fikirlerden temizlenecek yeni bir müfredatta yoluna devam edeceği ifade edildi.

Suudi Arabistan Eğitim Bakanı Dr. Ahmed El Eissa, Müslüman Kardeşlerin ideolojisini ortadan kaldırmanın sürereklilik gerektiren gayretlere bağlı olduğunu söyledi.

Kaynak : Asyanınsesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM