Video Foto Galeri Yazarlar
17.7.2019 - Çarşamba

Suudi Arabistan'dan Yemen'e saldırı: 19 ölü

Okunma: 617
İSLAM DÜNYASI 25 Ekim 2018 16:52
Videoyu Aç Suudi Arabistan'dan Yemen'e saldırı: 19 ölü

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, El Hudeyde şehrine hava saldırısı düzenledi. 19 kişinin hayatını kaybettiği ifade edilirken, pazara gerçekleştirilen saldırı sonrası yürek burkan görüntüler ortaya çıktı.

KahveKitapYemen'in batısındaki El Hudeyde şehrindeki Beyt el Fakıh bölgesine yönelik Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon bombardımanında en az 19 kişinin öldüğü, 10 kişinin ise yaralandığı belirtildi.Pazar yerine düzenlenen saldırıda, sebzeler ve meyveler bile kana bulandı.

Kısa bir süre önce yayınlanan Birleşmiş Milletler raporunda, Suudi Arabistan önceliğindeki koalisyonun Yemen'de çarşı yerlerine, sağlık kuruluşlarına, okullara, cenaze ve düğünlere yönelik düzenlediği hava saldırıları sonucu son üç yılda 16000 sivilin yaşamını yitirdiği ya da yaralandığı belirtilmişti.

Yemen’de yaşananları ‘dünyanın en büyük insani krizi’ olarak değerlendiren Birleşmiş Milletler’in verilerine göre, şimdiye dek savaşta 28 binden fazla insan hayatını kaybetti. Ülkede açlık çekenlerin sayısının 14 milyona ulaşabileceği değerlendirmesi yapılırken, bu sayının ülke nüfusunun yaklaşık yarısına tekabül ettiğine dikkat çekiliyor.

Kaynak : yenişafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder