Video Foto Galeri Yazarlar
24.3.2018 - Cumartesi

Suudi Arabistan'ı vuracak balistik füzemiz var

Okunma: 1440
KÖRFEZ ÜLKELERİ 16 Eylül 2017 09:09
Videoyu Aç Suudi Arabistan'ı vuracak balistik füzemiz var

Yemen'de İran desteği ile varlık gösteren Şii Husilerin Lideri Abdul Malik El Husi, grubunun Suudi Arabistan’ın petrol tankerlerini vurabileceği tehdidinde bulundu.

Yemen'de gruplar üzerinden vekâlet savaşı yürüten Suudi Arabistan ve İran arasında yeni bir gerilim daha kapıda... Bölgede İran desteği ile varlık gösteren Şii Husilerin Lideri Abdul Malik El Husi, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonu tehdit eden bir mesaj yayınladı. 

"SUUDİ PETROL TANKERLERİ..."

Televizyon aracılığıyla yaptığı açıklamada "Suudi petrol tankerlerini hedef alabiliriz her şeyi yapabiliriz" ifadelerini kullanan El Husi, "Birleşik Arap Emirlikleri BAE'nin başkenti Abu Dabi'yi ve Suudi Arabistan'ın herhangi bir yerini vurabilecek güçte balistik füzelerinin olduğunu" söyledi.

Şii Husilerin Lideri Abdul Malik El Husi:

abdulmalik-el-husi-1200x545_c

BAE'YE FÜZEYİ HATIRLATTI

Birleşik Arap Emirlikleri'ne bu ayın başında bir füze fırlattıklarını kaydeden Abdul Malik El Husi, ülkenin artık güvende olmadığı imasında bulundu. El Husi, BAE'ye fırlattığını söylediği füze hakkında detay vermezken Abu Dabi Yönetimi de konuya ilişkin bir açıklama yayınlamadı. BAE Dışişleri Bakanı Enver Gargash, resmi sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamada bulunarak ülkesinin Husi tehditlerinden dolayı sinmeyeceğini belirtti.
 

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder