Video Foto Galeri Yazarlar
25.5.2019 - Cumartesi

Suudi Hükumeti Muhammed Salih El Müneccid İçin İdam İstedi

Okunma: 3852
SURİYE 19 Eylül 2018 10:49
Videoyu Aç Suudi Hükumeti Muhammed Salih El Müneccid İçin İdam İstedi

Suudi Arabistan Hükumetinin tanınmış ilim adamlarından Muhammed Salih El Müneccid’in idamını istediği bildirildi.

Suudi Arabistan Hükumetinin tanınmış ilim adamlarından Muhammed Salih El Müneccid’in idamını istediği bildirildi. ‘Hapishanedeki Müslümanlar’ adlı kuruluş El Müneccid için idam talebi olduğunu doğruladı.

‘Hapishanedeki Müslümanlar’ adlı kuruluş, protestoda bulunarak Suudi Arabistan Hükumetinin kararından dönmesi için mücadele çağrısında bulundu.

Suriye savaşının önde gelen ilim adamlarından Abdurrezzak El Mehdi de Muhammed Salih El Müneccid ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

El Mehdi, sosyal medya hesabından şunları söyledi:

“Suudi Savcılığı, Suriyeli Şeyh Muhammed Salih El Müneccid’e idam cezası talep etti. Kendisi, Suriye savaşına teşvik, devrimcileri destekleme, eski Libya nizamını tekfir etme ve diğer suçlarla yargılanıyor.”

Muhammed Salih El Müneccid Kimdir?

Türkçeye çok sayıda kitabı çevrilen Muhammed Salih El Müneccid, 7 Haziran 1960’ta Filistinli mülteci bir ailenin çocuğu olarak Halep’te dünyaya geldi. İslamqa.info sitesinin kurucusu olan El Müneccid, internet üzerinden sorulan sorulara cevap veriyor.

Suudi Arabistan’da yetişen Muhammed Salih El Müneccid, Kral Fehd Üniversitesinden mezun oldu. Abdulaziz İbni Baz, Muhammed İbni Useymin, Abdullah İbn Cibril, Salih El Fevzan ve Abdurrahman El Berrak gibi isimlerden ders aldı.

Ömer Bin Abdulaziz Camisinde imamlık yaptı.

Muhammed Salih El Müneccid, 2017 sonlarına doğru diğer bazı önde gelen ilim adamlarıyla birlikte Suudi Hükumeti tarafından tutuklandı.

 

Kaynak : Asyanın SESİ

Haber var islah eder, haber var ifsad eder