Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Tahliye değil trajedi

Okunma: 4928
SURİYE 19 Aralık 2016 10:36
Videoyu Aç Tahliye değil trajedi

Doğrudan yönettiği teröristler eliyle Suriye’de katliamlara imza atan İran, Halep’te tüm varlığıyla ortaya çıktı. Sivillerin bölgeden tahliyesi İran’ın sabotajı nedeniyle 3 kez engellendi.

Halep'te İran tarafından defalarca bozulan tahliye anlaşması konusunda açıklama yapan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Genelkurmay Başkanı Ahmed Berri, yaşananları 'tahliye değil trajedi' olarak nitelendirdi. “İlk günden buyana İran'ın niyeti Halepli sivilleri imha etmekti" diyen Berri, bundan sonra da suistimallerin sürebileceği uyarısı yaptı. Tahliye sürecinin İran'ın doğrudan müdahalesi sonucu aksadığını anlatan Berri, şunları söyledi:

İRAN KATLİAMIN BAŞ AKTÖRÜ

“İran Irak'la, ABD ise Suriye'de Rusya ile işbirliği yapıyor. Büyük oyunun temel aktörleri ABD ve Rusya. İran ise üçüncü güç olarak sahnede. ABD ile Rusya, kirli pazarlıklarla Suriye'de toprak paylaşımı yapıyor. İran da kendi çıkarları ve mezhep taassubu sonucu yüzbinlerce masumun katledilmesinde baş aktör oldu. Halep'teki tahliyeler için her gün yeni şartlar öne sürenlerin amacı, daha fazla sivili alıkoyarak öldürmek. Ancak bu durumu açıkça ifade edemedikleri için sivillerin geçişi 3 kez engellendi. Hem de imza atılan mutabakat metnine rağmen..."
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |