Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Tahliyeler yeniden başlayabilir

Okunma: 2375
SURİYE 18 Aralık 2016 20:40
Videoyu Aç Tahliyeler yeniden başlayabilir

Halep’te mahsur kalan sivillerin tahliyesi için verilen uğraşlar, Esed taraftarlarının yaşadığı Fua bölgesinde otobüslerin yakılması üzerine bir kez daha durduruldu.

Uzun süredir Halep’teki savaşın ortasında kalan sivillerin tahliyesi için verilen uğraşlar, Şiilerin yaşadığı Fua bölgesinde otobüslerin yakılması üzerine bir kez daha durduruldu. Her iki bölgede de sivillerin tahliyesi için Halep, Fua ve Keferya’ya eş zamanlı otobüsler gönderildi. Bu sırada hazırlıklarını tamamlayan İHH Yardım Vakfı ise Halep’teki sivillerin getirileceği noktada bekleyişe geçti. Ancak tahliyelerin gerçekleşeceği sırada Esed taraftarlarının yaşadığı Fua bölgesine giden otobüslerin yakıldığı haberi geldi. Gelen bu haber üzerine tahliyeler durdurulurken taraflar arasında da gerginlik yaşandı. Sivillerin beklendiği Han El Asser bölgesinden silah sesleri duyuldu.

Ancak taraflar arasında sürdürülen görüşmelerin sonunda Fua bölgesinde yakılan otobüslerin yerine yenileri talep edildi. Karşılıklı olarak Halep ve Fua bölgesinde ilk etapta birer otobüsün doldurularak tahliye edilmesine karar verildi. Bu tahliyelerde bir sorun yaşanmaması durumunda ise gecenin ilerleyen saatlerinde tahliyelerin sürdürüleceği bilgisine ulaşıldı.

 

Kaynak : Yeni Akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |