Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

Tahrir Şam'a Şuana Kadar Katılan Gruplar

Okunma: 11657
SURİYE 29 Ocak 2017 14:56
Videoyu Aç Tahrir Şam'a Şuana Kadar Katılan Gruplar

Suriye sahasında mücadele eden 20nin üzerinde ayrı grup kendilerini fes ederek yeni oluşuma dahil olduklarını aktardı. Peki şuana dek katılım gösteren ketibeler ve gruplar hangileri.

 ISLAH HABER / HABER MERKEZİ 

Aylardır mücadelesi verilen Muhaliflerin birleşme haberi dün akşam saatlerinde açıklanmış sabaha dek yeni oluşuma beyat ve katılanlar sergilenmişti. Yaklaşık 20nin üzerinde ayrı grup yayınladıkları beyanatla Heyetu Tahrir Şam'a katıldıklarını bildirdiler.

Şam’ın Fethi Cephesi, Ceyşü’l Sünne, Ensar el-Din, Liva El Hak ve Nureddin Zengi adlı gruplar kendilerini feshederek Heyet Tahrir Şam (Şam’ı Özgürleştirme Heyeti) adı altında birleşti. Yeni oluşumun lideri olarak Ahrar’uş Şam’ın eski lideri olan Şeyh Ebu Cabir oldu. Heyetu Tahrir Şam’ın askeri emiri ise Şam’ın Fethi Cephesi lideri olan Ebu Muhammed Cevlani oldu.

Şukurul İz Ve Maar Şorin Hareketleri Ahrar_Şam gurubundan ayrıldıklarını açıkladılar ve Tahriruş-Şam'a beyat ettiklerini duyurdular..

Sabaha dek devam eden katılımlarda bizlere ulaşan haberlerde  Usudur'Rahman ketibesi, Sırriyetil Aksa, Usudul Harb, Maar Şorin, Ketibet Reşid El mustekille, Seraye Guraba, Eşşidde Mücahidun, Ebu Abd liderliğindeki Aşhida Tugayı gruplarıyla beraber şuana kadar kurucu Muhalif gruplarla beraber 20nin üzerinde grup ve ketibe birleşmiş durumda Türkistan İslam Cemaatide dahil olmak üzere birçok grup katılım göstereceğine dahil açıklamalar ve beyanatlar yayınladı.

Tahrir Şam Heyetine katılan İlim Ehli Kişiler
Şeyh Abdurrezzak Mehdi
Şeyh Abdullah Muhaysini
Şeyh Muslih Ulyani
Şeyh Ebu Tahir Hamavi


Ahraruş Şam'ın sözcülerinden ve kurucu liderlerindende bu yapıya birçok kişi katılmakta olup isimler netleşince daha detaylı bir bilgiyle tekrardan haber yapacağiz.
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |