Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Tahrir'uş Şam; Bölge Haricilerin Şerrinden Temizlendi

Okunma: 4843
ÖZEL HABER 14 Şubat 2018 21:07
Videoyu Aç Tahrir'uş Şam; Bölge Haricilerin Şerrinden Temizlendi

Heyet Tahrir'uş Şam İdib kırsalında sürekli kendilerine saldıran IŞİD hücrelerini tamamen çökerttiğini bildirdi.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Hey’et Tahriruş Şam’a bağlı Emniyet birimi, Güney İdlib’de, IŞİD'e ait sığınaklara baskın düzenledi

Hey’et Tahriruş Şam’a bağlı Emniyet Bürosu içerisinden özel bir kaynağın İBA Haber’e belirttiğine göre, Doğu İdlib kırsalına bağlı Helbe köyünde bulunan IŞİD'e ait bir çok hücre evine baskın düzenlendi. Emniyet sorumlularından Sadeddin Sibağ olayı şöyle anlattı: Hariciler’in özgür bölgelere doğru ilerlemesi ile eşit zamanda, Emni Bürosu bir kampanya başlatarak Helbe köyünde bulunan Hariciler’e ait sığınaklara baskınlar düzenlendi. Baskınlar esnasında köy tamemen Hariciler’in şerrinden temizlendi, bir silah ve mühimmat deposuna el koyuldu ve bir Harici esir alındı. Orada bulunan diğer Haciriler’den birisi kedisini patlatarak intihar etti ve diğerleri firar yolunu tuttu.”

Ayrıca Sadeddin şu açıklamalarda bulundu: “Ayrıca bomba uzman ekibi, yollara döşenmiş ve mücahidleri ve halkı hedef alınması planlanan bir çok patlayıcı düzeneğini imha etti.”

Hey’et’e bağlı Emni sorumlusu, elinde Hariciler hakkında bilgi barındıranların yetkili makamlara yardımda bulunmaları gerektiğine dikkat çekti. Şüpheli bir davranış sezmeleri ile gerçekleşebilir bu yardımlaşma. Öyle ki, mücahidler güvenliğin sağlanabilmesi için bu yöndeki çalışmalarını sıklaştırmaları gerekmektedir. 

Hatırlatmak gerekir ki, Devle cematinden Güney İdlib kırsalına bağlı Huveyn köyünde geriye kalanlar, kendilerini Salı sabahı mücahidlere teslim etmişlerdi. Bu eylemleri, saflarındaki can kayıplarının ve yaralılarının artması ile ve Hey’et Tahriruş Şam mücahidlerine ve onlarla birlikte savaşa katılan gruplara karşı galip gelemiyeceklerini anlamaları ile gerçekleşti.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana