Video Foto Galeri Yazarlar
19.4.2019 - Cuma

Tahrir'uş Şam: Ceyşul İslam fiili olarak bitmiştir!

Okunma: 5201
ÖZEL HABER 21 Haziran 2018 18:40
Videoyu Aç Tahrir'uş Şam: Ceyşul İslam fiili olarak bitmiştir!

Heyet Tahrir'uş Şam'a bağlı haber kaynakları Doğu guta'yı Rejim kontrolüne bırakan Ceyşul İslam'a ve komutanlarına ateş püskürdü.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Heyet Tahrir'uş Şam'a bağlı yayın organları Doğu Guta'dayi mesken edinen ve geçtiğimiz aylarda Esed rejimine teslim eden Ceyşul İslam'a ve komutanlarına ateş püskürdü.

Ceyşul İslam komutanı 'İsam Buveydani'nin telegram hesabından Dera gruplarına hitaben direnişe ve savaşmaya çağırdığını söyleyen kaynaklar 'Doğu guta'yı satan, Sebat ehlini sebata çağırıyor!' başlığı ile bir yazı yayınladı. 

Açıklamada; Doğu guta'da ağır silahları ve roketleri geride bırakarak Ceyşul İslam grubu fiili olarak bitmiştir cevabı verildi. Yine fırat kalkanı bölgelerine girişte hafif silahları TSK'ya teslim etmeleri şart koşulmuş bunun üzerine Ceyşul islam grubu komutanları istifa etmişti.

Açıklamanın bulunduğu kaynakta; ''Der'a, rejim karşısında ayaklanan ve halkının özgürlük talebinde bulunduğu ilk şehir ve tüm Suriye'yi kuşatan mübarek Şam devrim ateşinin ilk kıvılcım yeridir. Der'a, bazen Nusayri rejimi ile bazen de IŞİD ile birçok çatışmalara, ilerlemelere ve geri çekilmelere tanık olmuştur.'' denildi.

Açıklamanın tam metni şu şekilde;

Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder