Video Foto Galeri Yazarlar
27.2.2020 - Perşembe

Tahrir'uş Şam, Halep ve Hama kırsallarında Rejim'i Ağır bozguna uğrattı

SURİYE 6 Aralık 2017 16:49
Videoyu Aç Tahrir'uş Şam, Halep ve Hama kırsallarında Rejim'i Ağır bozguna uğrattı

Doğu Hama kırsalında Esed Rejimi ordusuna ait aralarında komutanlarında bulunduğu 20’den fazla militan öldürüldü. Heyet Tahrir'uş Şam 1 tank, ağır ve hafif silahlar ele geçirdi.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

h Bölgenin Askeri sorumluları devam eden operasyonlar hakkında açıklamada bulundu.

Kuzey Hama kırsalı operasyon odası sorumlusu Ebu El-Hasan Faruk, İBA Haber’e şu açıklamalarda bulundu: “Allah’ın yardımı ve kahraman Mücahidler’in hırsı ile, aralarında bir rütbelininde bulunduğu 20’den fazla militanı etkisiz hale getirmeyi başardık. 23 mm uçaksavar Mücahidler tarafından kullanılamaz hale getirildi. Bu kayıpları rejim, Kuzey Hama kırsalına bağlı Belil ve Rabde köylerine yönelik ilerleme girişimi esnasında yaşadı.”

Ayrıca Ebu El-Hasan şu açıklamalarda bulundu: “Nusayri rejim operasyonu bugün öğleden önce başlattı. İlk olarak ağır silahlar ile şiddetli bir bombardıman gerçekleştirdi ve sonrasında ise savaş uçakları ile bir çok hava saldırısı düzenledi. Lakin Kuzey Hama kırsalı cephe hattında bulunan, Akide’nin koruyucuları olan Nöbetçiler onları gözetmekteydiler. Mücahidler ve düşman ordusu arasında 5 saati aşkın süren şiddetli çatışmalar sonrasında, Mücahidler tarafından bozguna uğratılmaları ile, rejim ordusu noktalarına geri çekilmek zorunda kaldı.”

Güney Halep kırsalına bağlı Er-Reşadiye köyünde Heyet Tahrir'uş Şam'ın ele geçirdiği tank
Hatırlatmak gerekir ki, mücrim rejim militanları dün aynı noktadan saldırı girişiminde bulunmaları sonucunda saflarında 15’i aşkın ölü bulunmakta idi ve bir tank ise imha edilmişti.

Doğu Hama kırsalına bağlı Er Rehcan ve Eş Şakusiye köyüne yönelik başarısız saldırı girişiminde bulunan Nusayri ordusu saflarında 4 ölü ve yaralılar bulunmakta. Ayrıca cephanelikler ve hafif silahlar Mücahidler tarafından ganimet alındı.
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM