Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Tahriruş Şam ABD'nin Cami Katliamı Hakkındaki Açıklaması

Okunma: 3773
SURİYE 18 Mart 2017 09:47
Videoyu Aç Tahriruş Şam ABD'nin Cami Katliamı Hakkındaki Açıklaması

Tahriruş Şam'ın ABD'nin Cami katliamı hakkındaki beyanatı. (Türkçe)

Geçtiğimiz günlerde Suriye'de Camii'nin ibadet saatinde vurulmasıyla beraber yaklaşı 75 kişi yaşamını yitirmiş 100 kişiden fazlada yaralı enkazdan çıkartılmıştı. Suriyenin etkin mücadele gruplarından Tahriruş Şam ABD'nin Halepte Cami katliamı sonrası bir beyanat yayınladı.
 

Uluslararası Koalisyon’un batı Halep taşrası Cîne camisini bombalaması hakkında açıklama

Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’adır. Resullerin en üstün olanına, ailesine ve tüm sahabelerine salat ve selam olsun.

Uluslararası koalisyonun Şam ehlini ve direnişlerini hedef alma siciline kaydedilen yeni bir suçu; Amerika’nın Suriye halkıyla yürütmek istediği ölüm arkadaşlığının ve Suriye halkının geleceklerine ve çıkarlarına olan düşkünlüğünün açık bir delilidir (!).

16 Mart 2017 Perşembe günü, Amerika’nın Halep taşrasında bulunan Cîne köyünün camisini hedef alması sonucunda geride altmışın üzerinde şehid ve onlarca yaralı bırakmıştır.

Buradan şunu tekit etmek istiyoruz ki, Şam ehli mücahid evlatlarının ve düşmanlarının kimler olduğunu çok iyi idrak etmeye başlamış bulunmaktadır. Rusya ve Amerika gibi büyük güçlerin bu halka karşı uyguladığı katliam ve yıkımlar, onları cihadlarından vazgeçirmeyecek, devam etmelerini engelleyemeyecektir. Cihadımız, yürüdüğümüz yolumuz, benimsediğimiz vesilemizdir. Bu yol üzere devam edeceğiz.

Allahu Teâlâ’dan, şehidlerin kabul olunmasını, yaralıların şifa bulmasını diliyoruz. Halkımıza taziyemizi sunarken, aynı zamanda Şam halkının direnişlerine devam etmelerini, sabah akşam sürdürülen hile, entrika ve yüzüstü bırakmalara rağmen izzetle dimdik, devam etmeye azimle, Allah’ın yardımıyla zafer gelene kadar öncekilerin sözlerini taşıyarak yedinci senelerine girmelerini tebrik ediyoruz.

Mütercim: Muhammed Atta

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |