Video Foto Galeri Yazarlar
23.1.2019 - Çarşamba

Tahriruş Şam Hama'ya gelen IŞİD ve Rejime karşı operasyon görüntülerini paylaştı

Okunma: 7459
ÖZEL HABER 20 Aralık 2017 14:13
Videoyu Aç Tahriruş Şam Hama'ya gelen IŞİD ve Rejime karşı operasyon görüntülerini paylaştı

Heyet Tahrir'uş Şam Esed Rejimi bölgesinden gelen IŞİD ile ilgili Hama operasyonlarını yayınladı.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'nin Hama bölgesinde IŞİD, Esed rejimi ve Heyet Tahrir'uş Şam arasında yoğun çatışmalar devam ederken, Heyet Tahrir'uş Şam bir propaganda filmi yayınladı.

Film'de yer alan sahnelerde IŞİD'in Rejim bölgelerinden geçerek Heyet Tahrir'uş Şam'a saldırması konu edilirken, 3 hat şeklinde bölgeye gelişide haritalandırıldı. Film'de HTŞ komutanlarının konuşmalarınada yer verilirken bölgede IŞİD'in yaptıkları anlatıldı.

Görüntülerde IŞİD ile HTŞ arasında yaşanan çatışmalar esnasında esir düşen IŞİD üyelerine eman verilmesine rağmen kendilerini patlattıkları aktarıldı. Eş zamanlı olarak Esed Rejimi saldırıları karşısında bölgeye çok sayıda ağır silah ve savaşçı gönderen HTŞ'ye ilerleyen zaman dilimlerinde Türkistan İslam Cemaati, Ceyşul İzze, Ceyşul Nasr gibi birçok Muhalif grupta destek verdi.

Savunma hattından sonra karşı saldırıya geçen Heyet Tahrir'uş Şam hareketi IŞİD'in ele geçirdiği birçok bölgeye geri aldı. Köylere düzenlenen operasyonlarada görüntülerde yer verilirken Tahrir'uş Şam'ın saldırılarda ''seçkin birliklere'' yer verdiği gözlemlendi.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana