Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Tahriruş Şam IŞİD'e paralel olarak Doğu Hama'ya büyük bir saldırı başlattı

Okunma: 5151
SURİYE 24 Ağustos 2017 16:36
Videoyu Aç Tahriruş Şam IŞİD'e paralel olarak Doğu Hama'ya büyük bir saldırı başlattı

Tahrir'uş Şam Doğu Hama'da Hana-Hanasır hattını kırıp rejim kuşatmasındaki sivilleri kurtarmak için büyük bir operasyon başlattı. Saldırılar IŞİD'e paralel olarak yapıldığından Rejim birlikleri abluka altına aldığı köylerde, kendileri kuşatma altında kaldı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'nin Doğu Hama bölgesinde kuşatma altında kalan köylerde yaşayan siviller Esed rejiminin bombardımanı ile karşı karşıya, daha önce Muhaliflerin ve IŞİD'in kontrolünde olan topraklar bölününce bölge rejim kuşatmasına girdi.

IŞİD Deyrizor bölgesinden sivilleri kurtarmak için günlerdir rejimle çatışmalar yaşarken, Tahrir'uş Şam kuşatmayı kırmak için IŞİD'e paralel saldırı başlattı. Saldırıda amaç Hana-Hanasır hattındaki kuşatma tamamen kırılıp sivillerin bölgeden tahliye edilmesi planlanırken, Yerel kaynaklardan gelen son bilgilere göre Hama Akirbat bölgesindeki kuşatmanın kırılmasına az kaldığı onlarca rejim askerinin öldürüldüğü bildirildi.

 Bölgeden IŞİD, Tahrir'uş Şam ve Esed rejimi arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı Tahrir'uş Şam'ın kuşatmayı kırmaya az kaldığı bildirildi.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |