Video Foto Galeri Yazarlar
17.2.2019 - Pazar

TAHRİRUŞ-ŞAM RUSYA’NIN TEHDİDİNE CEVAP VERİYOR

Okunma: 3980
SURİYE 12 Temmuz 2018 17:19
Videoyu Aç TAHRİRUŞ-ŞAM RUSYA’NIN TEHDİDİNE CEVAP VERİYOR

Tahriruş-Şam Komutanı Rusya Ve Rejimin İdlib Tehdidine Cevap Veriyor

NisaButikAdana

İdlib yerel haber sitesi ebaa.news'in sorularını cevaplayan Hey’et Tahriru’ş-Şam komutanlarından Yahya el-Ferğali: işgalci Rusya’nın, “İdlib’in Eylül ayında yakılacağı” tehdidine şu sözleriyle cevap verdi: “Evet, Rusların ve destekçilerinin yakımı… “Eğer Allah’tan bir fetih isterseniz, size fetih gelmiş bulunmaktadır.” Allah’a yemin olsun ki, mücahidlerin sizler için hazırlamış olduğu çocuklarınızı yaşlandıracak şeylerin ne olduğunu bilmiyorsunuz. Kirli bir medya savaşı yürütüyorlar, ancak mücahidlerin yakinlerini ve sabırlarını artırmaktan başka bir şey yapmadıklarını bilmiyorlar.”

El-Ferğali devamla şunları söyledi: “Ruslar, Nusayriler ve yandaşları, geleneksel psikolojik savaşı çok basitçe yürütmekteler. Bu da onların İdlib’den ne kadar korktuklarını göstermekte. Allah’a hamd olsun. Mücahidler onlar için hayal bile edemeyecekleri hazırlıklarda bulundular. Bu kez savaş daha öncekilerden çok farklı olacak ve Allah’ın izni ile ancak mücahidlerin zaferi ile sonlanacak. Güç ve kuvvet yalnızca Allah iledir.”

Hey’et komutanlarından Meysere el-Kahtani ise, İdlib’in diğer yerler gibi olmadığını, her ne kadar bazı kurbağalar çıksa da, onların boyunlarını kılıçların beklediğini, geleceğin daha şiddetli ve daha acı olacağını belirtti.

İşgalci Rusya devleti “terörist” olarak nitelediği İdlib yaşayanlarını; halk, devrimciler, mücahidler ve sakinleri olarak hepsini yok etmekle tehdit etmişti.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana