Video Foto Galeri Yazarlar
18.12.2018 - Salı

Taliban: “İmparatorluklar Mezarlığındaki Mezarınızı Kendi Elinizle Kazacaksınız”

Okunma: 2926
ÖZEL HABER 26 Şubat 2018 22:00
Videoyu Aç Taliban: “İmparatorluklar Mezarlığındaki Mezarınızı Kendi Elinizle Kazacaksınız”

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, resmi internet sayfasından ‘İslam Emirliği Barışa Olan Bağlılığını İspatladı’ başlıklı yeni bir beyan yayınladı.

NisaButikAdana

Taliban Hareketi, yayınladığı resmi beyanlarla ülkesinin dini ve milli değerlerini koruyan İslami yönetim kurmaktaki kararlılığını gösteriyor.

Cihat yanlısı bir gruptan ‘devlet’ statüsüne geçen İslam Emirliği Taliban Hareketinin, İslam ülkelerini harabeye çeviren bir ‘savaş-savaş…’ anlayışını pratikte de reddettiği gözleniyor.

‘İslam Emirliği Barışa Olan Bağlılığını İspatladı’ başlıklı resmi açıklamayı Uluslararası Güvenlik ilgilisi okurlarımız için Türkçeleştirdik:

“Geçen 17 yıl boyunca işgalci güçler sürekli Mücahitleri savaş çığırtkanı olmakla ve barış ve istikrar istememekle suçladılar. Bununla birlikte birkaç gün önce Afganistan İslam Emirliği çok cesur ve net bir açık mektup ile barış ve müzakere önermesine karşın işgalciler bir kez daha savaş-çığırtkanı politikalarıyla savaşta ve kanın akmasındaki ısrarcı tavırlarını sürdürdüler.

Aynı şekilde sorumluluktan kaçmak için ve geçerli hiçbir neden olmaksızın çareyi Afganistan İslam Emirliğinin barış istemediği propagandasında aradılar ki İslam Emirliği daha öncesinde barış ve müzakere için sesini tüm dünyaya yükseltmişti.

İşgalciler ve taraftarları Afganistan İslam Emirliğinin barış ve müzakere için sesini yükseltmesini yanlış bir şekilde onun zayıflığından dolayı sandılar. İlginç bir mantık! Daha önce de kendileri İslam Emirliğinin ne barış ne de müzakere istemediğini söylüyorlardı! Şimdi de zayıfladığını, Amerikan bombardımanlarından korktuğunu ve bu yüzden de barış ve müzakere için sesini yükselttiğini söylüyorlar!?

Hakikat şudur ki bu mümtaz, sorumlu ve makul adımla İslam Emirliği, halkına ve uluslararsı topluma karşı gerçek ve sorumlu duruşunu ispatlamış ve herkese hakikatte kimin barış ve istikrar istediğini ve kimin buna karşı çıktığını netleştirmiştir.

İşgalciler ve onların yolundan gidenler tarihten bilmelidir ki Afgan milleti ne kimseden korkmuş ne de kimseye boyun eğmiştir; aksine her zalim ve mütecavizin burnunu yere sürtmüştür.

Afganistan İslam Emirliği şuna inanıyor, eğer mütecaviz ve zalimler hava saldırılarıyla ve kullandıkları güçle Afgan milletini köleliği kabul etmeye ve taleplerinden vazgeçmeye zorlayacağını zannediyorsa onların bu düşünceleri henüz gerçekleşmemiştir.

Güç ve savaş çözüm değildir. Geçen on yedi yıl pratik olarak her şeyi kanıtladı. Eğer işgalciler Afgan halkını öldürmeye ve ülkelerini imha etmeye devam ederlerse o zaman derhal en nihayetinde imparatorluklar mezarlığındaki mezarlarını kendi elleriyle kazacaklardır.”

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana