Video Foto Galeri Yazarlar
15.11.2019 - Cuma

Taliban, 5 ABD askerini daha Nangarhar'da öldürdü

AFGANİSTAN 31 Mart 2017 18:15
Videoyu Aç Taliban, 5 ABD askerini daha Nangarhar'da öldürdü

Taliban ile ABD destekli Afgan Özel Kuvvetleri ile yaşanan şiddetli çatışmalarda 5 ABD askerinin ve 8 Afgan Komandonun öldürüldüğü açıklandı.

KahveKitap
Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, ABD destekli Afgan Özel Kuvvetleri, ülkenin doğusunda Taliban mevziilerine yönelik 'indirme' operasyonları başarısızlıkla sonuçlandı. Taliban ile ABD destekli Afgan Özel Kuvvetleri ile yaşanan şiddetli çatışmalarda 5 ABD askerinin ve 8 Afgan Komandonun öldürüldüğü açıklandı. 

ABD Güçleri ve Afgan Özel Kuvvetleri dün gece Nangarhar vilayetinin Çanbarhar ilçesinde Taliban'ın savunma hatlarını kırmak için saldırılar başlatmıştı. Taliban bu saldırılara karşılık vererek 5 ABD askerinin, 8 Afgan komandonun öldürüldüğünü ve 13 askerin de yaralandığını duyurdu. 

Taliban sözcüsü, ABD destekli Afgan Ordusu'nun bölgede verdiği ağır zaiyatlar sonrası hava saldırıları ile karşılık verdiğini dikkat çekerek, savunmasız sivillerin hedef olarak görülmesini ve hava saldırılarında evlerin bir kısmının tahrip edildiğini dile getirdi. 

Ölü sayısının artacağından endişe ediliyor.

Hava saldırılarında 2'si çocuk 5 kişi hayatını kaybetti. Bazı cesetlerin hala enkazların altından çıkarılamadığı belirtiliyor. Çok sayıda sığır ve koyun saldırılar da telef oldu.

Bölge komutanının da aralarında bulunduğu 5 Taliban mensubu ABD/Afgan Ordusu'nun operasyonlarında öldürüldüğü Taliban kaynaklarınca doğrulandı. 


( Haberi servis eden; @Krokons )
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder