Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Taliban, Afgan Güvenlik Güçlerinin saldırılarını püskürttü.

Okunma: 3665
AFGANİSTAN 29 Mart 2017 22:03
Videoyu Aç Taliban, Afgan Güvenlik Güçlerinin saldırılarını püskürttü.

Taliban, Afgan güvenlik güçlerine karşı direnmeye ve ilerlemeye devam ediyor.

Taliban yetkilileri, Farah vilayetinin Bala Buluk ilçesinde Şevan köyüne hava desteği ile saldırılar başlatan Afgan Güvenlik Güçlerinin püskürtüldüğünü açıkladılar. Güvenlik güçlerinin, Taliban'ın saldırılara karşı koyması sonrası bölgeden çekildikleri aktarıldı. 

Çift yönlü saldırılar başlatan Ordu, Polis ve Özel Kuvvetlerden oluşan güvenlik güçlerinin saldırıları Taliban'ın bölgeye ağır bombardıman sonrası (Afganistan İslam Emirliği'ne) bağlı birlikleri tarafından kuşatıldı. Güvenlik güçleri, Taliban'ın şiddetli direnişi sonucu bölgeden çekildi.

İddialara göre, şiddetli çatışmalarda Taliban'ın kaybı 1 yaralı ve 3 ölü. Afgan Ordusu'ndan ise açıklanan kayıpların 24 askerin öldüğü ve 15 askerinde ağır yaralandığı yönünde. 

Taliban, ülke genelinde ilerlemeye devam ediyor. Logar vilayetinde çatışmalar şiddetlenmiş durumda. ABD, hava desteği ile hükümet güçlerini Taliban'a karşı savunuyor. 

Taliban haber sitesi muhabirinin açıkladığına göre saldırılarda ağır ve hafif silahlar kullanıldı. Geçtiğimiz 5 gün içinde 42 rejim askeri öldürüldü 27 asker ise yaralandı.  Afgan Güvenlik Güçlerine ait 10 tank ise ağır silahlar ile imha edildi. 


Haberi aktaran @Krokons
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |