Video Foto Galeri Yazarlar
13.12.2018 - Perşembe

Taliban, Düşmanın 2017'de Kliniklere Ve Diğer Kamu Yararına Yapılan Saldırıları Açıkladı

Okunma: 2141
ÖZEL HABER 6 Ocak 2018 17:22
Videoyu Aç Taliban, Düşmanın 2017'de Kliniklere Ve Diğer Kamu Yararına Yapılan Saldırıları Açıkladı

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) Alemarah sitesi üzerinden 2017'de kliniklere ve diğer kamu yararına yapılan yerlere yapılan saldırıları açıkladı,

NisaButikAdana

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) Alemarah sitesi üzerinden Düşmanın 2017'de kliniklere ve diğer kamu yararına yapılan yerlere yapılan saldırıları açıkladı,

1 Nisan Cumartesi günü; Helmand ili merkezine yakın Babajee bölgesinde sivil ev ve klinik işgal güçleri tarafından yapılan baskında bombalandı. Saldırı sonucunda 10'dan fazla sivil hayatını kaybetti. Bu olumsuz olaydaki sivil kayıplar ve kayıplar ilgili il yetkilileri tarafından da doğrulanmıştır.

8 Nisan Cumartesi günü; Baglan ilinde Mertarlam ilçesine yakın bir cadde üzerinde bir köprü " Taliban tarafından kullanılıyor " bahanesiyle  komutan Şerif başkanlığındaki yardakçı güçleri tarafından bombalarla patlatıldı.

9 Kasım Cuma günü; Paktia ili Zurmat ilçesi Mamozy bölgesi Janak Khail köyüde yerel bir pazar yerinde bir klinik ve çeşitli sivil dükkanlara  yabancı işgalciler ve onlara eskortluk eden paralı askerler tarafından vahşice bir baskın düzenlendi. Sandalyelerin, pencerelerin ve klinikteki gerekli tüm ekipmanların kırıldığı ve yok edildi.

8 Aralık Cumartesi günü; Maidan Wardak ( Vardak ) ili Said Abad ilçesi Tangi vadisinde yerel bir klinik kukla rejimin paralı askerler ve  polis zoruyla talan edildi. Tüm tıbbi ekipman, ilaçlar, yataklar, jeneratör ve diğer çeşitli teçhizat yağmalandı. Bölgedeki tek olan bu kliniği, yerel halkın tedavisi için sponsorluğunu Uluslararası Kızılhaç Komitesi üstlenişti. 

10 Aralık Pazartesi günü; Maidan Wardak ( Vardak ) ili Said Abad ilçesi Noori ve Koudi köyleri yabancı vahşi işgalciler ve paralı güçler tarafından baskına uğradı. Bu acımasız baskında birçok sivil evin ana kapısı patlatıldı, evler iyice arandı, yöre halkı şiddetle dövüldü ve Noori köyünde bir kliniğin tüm tıbbi ekipmanları yağmalandı.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana