Video Foto Galeri Yazarlar
24.10.2018 - Çarşamba

Taliban; Eğer ABD Sorunu Ertelerse Hasta Ölür

Okunma: 3812
ÖZEL HABER 31 Ekim 2017 02:00
Videoyu Aç Taliban; Eğer ABD Sorunu Ertelerse Hasta Ölür

Eğer Amerika sorunun ertelenmesi konusunda ısrarcı olursa ve Keving King’in hastalığı artar ve ölürse İslam Emirliği Amerika'nın sorunu ertelemesi nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Resmi sözcü Zabihullah Mücahid'in 2 yıldır Taliban'ın elinde tutulan Amerikan üniversitesi öğretim üyesi Kevin King'in kritik durumda olan can sağlığı hakkında ABD'ye olan çağrısını içermekte.

Sözcü Zabihullah Mücahid tarafından kalp ve böbrek hastalığına sahip olduğu ve hastalığının gittikçe arttığının belirtildiği Amerikan vatandaşı hakkında ki açıklama şöyle : “ Periyodik olarak hastanın tedavi ve bakımın yapmaya çalıştık ancak savaş halinde olduğumuz için sağlık tesislerine kolayca erişim imkanı bulamadığımızdan hastaya tam bir tedavi sağlayamıyoruz.

Sözü edilen öğretmenin şartları katlanarak kötüleşti ve sağlığı hızla kötüye gitti ve sıklıkla bilinç kaybetti ve ayağı şişti. Amerikan tarafı vatandaşının yaşamını önemsemezse ABD vatandaşı ölecektir bu nedenle ABD'yi bu iki esirin özgürlüğünün sağlanması için İslam Emirliği tarafından sunulan şartları yerine getirmeye çağırıyoruz.

Bununla birlikte eğer Amerika sorunun ertelenmesi konusunda ısrarcı olursa ve Keving King’in hastalığı artar ve ölürse İslam Emirliği Amerika'nın sorunu ertelemesi nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu haber islahhaber.net için Mavera Haber'e tercüme ettirilmiştir.​
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder