Video Foto Galeri Yazarlar
11.12.2018 - Salı

Taliban: İşgalciler Amaçları Dışında Kimseyi Önemsemezler

Okunma: 2043
AFGANİSTAN 11 Ocak 2018 10:50
Videoyu Aç Taliban: İşgalciler Amaçları Dışında Kimseyi Önemsemezler

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi son yayınladığı beyanatta ülkesinde bulunan işgal ordularına destek olan ve yanlarında bulunan insanlara çağrıda bulundu;

NisaButikAdana

İşgalciler bir ülkeyi işgal edince ulusların özgürlüğünü sona erdiriyor, insanları öldürüyor ve köyleri ve evleri yok ediyorlar. Bunların arkasında özel hedefler var. Amaçlarına ulaşmak için, farklı kurnaz taktikler ve hile’lere başvuruyorlar.

Bir süre, hedeflerini gerçekleştirmek için kendi vatandaşlarını öldürtürler ve tutuklanmalarına yardım eden insanlardan faydalanırlar.

Ancak istilacılar motivasyonlarını gerçekleştirdiklerinde ya da bu figürlerin rolünü değersiz gördüklerinde, utanç verici ve açık biçimde onları kendi yollarından kaldırıyorlar.

Aslında işgalcilere yardım eden ve kendi halkına karşı her türlü baskı ve zulüm uygulayan insanlara Yüce Allah’ın cezası gelmektedir.

İstila ve işgal, günün sonunda değil, müttefik, rakip, düşman ya da düşman olan kimseyi tanımayan ya da ilgilendirmeyen önemli bir ateştir; işgalcilere yardım eden kişileri yakar.

Bu nedenle işgalcilerin yanında duran, halkı işgal altındaki kutsal Cihad saflarına katılmaya ve onları dinlemeye vakit var.

Sonuç olarak, hatalarını düzeltecekler ve milletinin huzuruna çıkacaklar. Bir yandan, kendilerini ve kucakladıkları bu dünyanın rezaletinden ve yakın gelecekte öbür dünyadan kurtaracaklardır.

İslam Emirliği, hâlâ işgal altında olan ve işgalcilere halkın ve ülkenin menfaatine olmadığı tüm insanlara bir kez daha çağrıda bulundu.

İstilacılar asla kötü amaçlarını terketmeyeceği gibi hayatta kalma veya var olmama da onlar için herhangi bir değer taşımaz.

Bu nedenle, halkınızı desteklemek mantıklıdır. İslam Emirliği bunu sadece sizin için değil, hayatınızın ve mülkiyetinizin korunması için kendi sorumluluğuna alıyor.

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana