Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2018 - Çarşamba

Taliban, Milli Orduyu Hedef Aldı: 30 Ölü

Okunma: 3793
AFGANİSTAN 15 Kasım 2017 11:27
Videoyu Aç Taliban, Milli Orduyu Hedef Aldı: 30 Ölü

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, Mansuri Operasyonları kapsamında yürüttüğü saldırılardan bir yenisini Ferah Vilayetindeki Pusht Rod ilçesinde gerçekleştirdi.

Ağır, hafif ve keskin nişancı silahlarıyla düzenlenen operasyonda Hatavan bölgesindeki Afgan Milli Ordusuna ait polis karargahı hedef alındı.

Pusht Rod’daki saldırıda en az 8 polis teşkilatı mensubu öldürüldü ve karargahta bulunan silahlarla bu silahlara ait mühimmat, savaş ganimeti olarak alındı.

Aynı şekilde Ferah Vilayetinde bulunan Bala Baluk ilçesinin farklı bölgelerinde yaşanan çatışmalarda en az 22 Afgan Milli Ordu mensubu hayatını kaybetti.

Taliban üyeleri ile Milli Ordu arasında Kal Kala, Pulchak ve Şivan bölgelerindeki çatışmalarda askeri ekipmanlar ele geçirildi.

İslam Emirliği Taliban Hareketine bağlı kaynaklar Ferah’taki çatışmaların tamamında 3 Taliban üyesinin yaralandığını, 1’inin de şehid olduğu bildirdi.

El İmarat Haber Ajansı, Milli Ordunun Rokin bölgesinde sivillere ateş açtığını ve saldırıda 2 sivil vatandaşın yaralandığını, 3’ünün de hayatını kaybettiğini söyledi.

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder