Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2018 - Pazar

Taliban; Tüm Dünya Meşru Bir Cihat Savaşı Yürüttüğümüzün Farkında

Okunma: 3395
AFGANİSTAN 30 Eylül 2017 16:55
Videoyu Aç Taliban; Tüm Dünya Meşru Bir Cihat Savaşı Yürüttüğümüzün Farkında

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, ülkede barışçıl çözümden yana olmadığı yönündeki iddiaları cevaplandırdığı resmi bir açıklama yayınladı.

‘Barış Sürecine Karşıtlık ve Siyasi Ofisin Faaliyetleri Hakkında Açıklama’ başlıklı resmi bildiride Taliban’ın Siyasi Ofisi tarafından yürütülen faaliyetlere de değinildi.

‘Tüm dünya aziz memleketimizin Amerika ve müttefiklerinin 16 yıllık işgali karşısında İslam Emirliğinin meşru bir cihat savaşı yürüttüğünün farkında’ denilen açıklamada İşgalci ülkelerin Taliban’ın barış çözümünden yana olmadığı yönündeki iddiaları kesin bir dille yalanlandı: “Bunlar, İslam Emirliğine yönelik temelsiz iddialardır.”

Taliban Sözcülüğü, Taliban’ın önceden de şimdi de barışçıl çözümü desteklediğini aktararak Taliban’ın bu amaçla Katar’ın başkenti Doha’da Siysai Ofis açtığını hatırlattı.

Açıklamada ayrıca İslam Emirliğinin Lideri tarafından atanan diplomatların siyasi çözüm kanallarını kullandığı belirtildi ve ‘eğer kendileri diğer ülkelerden delegelerle görüşmüş olsalardı tek ajanda barış ve İslam Emirliğinin bu konudaki politikasının açıklanması olacaktı’ ifadelerine yer verildi.

Taliban Siyasi Ofisinin üzerine düşen görevi yerine getirdiği vurgulanan açıklamada örneklere yer verilerek Afganistan savaşının son bulması için gösterilen gayretlere değinildi.

Kaynak : Asyaninsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder