Video Foto Galeri Yazarlar
16.7.2019 - Salı

Taliban 2 İlçe'dede TEVHİD bayrağını göndere çekti

Okunma: 4140
AFGANİSTAN 25 Ağustos 2017 16:20
Videoyu Aç Taliban 2 İlçe'dede TEVHİD bayrağını göndere çekti

Afganistan'da Taliban'ın ilerleyişi sürüyor. Paktika vilayetinin Gomel ilçesinede Taliban birlikleri TEVHİD bayrağını göndere çekti, ilçe tamamen Taliban kontrolünde.

KahveKitap
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye ve Irak'ta sivil müslüman halkın üzerine üşüşen batılı güçler ve onların işbirlikçileri ilerleme kaydederken, Afganistan'da Taliban tersine hergün elinde bulundurduğu toprakların hakimiyetini genişletiriyor. Geçtiğimiz ay içerisinde fetih edilen Gomel ilçesinden görüntüler gelmeye başlarken, hükümet binası ve merkezi yerlerdeki binaların tepelerine TEVHİD bayrağı göndere çekildi.

Paktika vilayetinin Gomel İlçesi

Geçtiğimiz günlerde ele geçirilen Helmand vilayetinin Baramça ilçesinede Taliban birlikleri bayrağı göndere çekerken, önümüzdeki süreçte Afgan ordusunun ve destekçisi ABD ordusunun bölgede dahada zorlanacağı ve kayıp verebileceği tahmin ediliyor.
Taliban topraklarında insanların gözünü ilk çarpan şey beyaz tevhid bayrağı oluyor. Bayrak kullanımı Afganistan'da çok yaygın olmakla beraber camilerin çatılarına, köylerin ve okulların halka açık meydanlarına ve büyük yolcu duraklarına benzer yerler üzerinde dikilmiş vaziyette, hülasa motorsiklet, kamyon, askeri araçlar'dada bu bayrakları görmek mümkün.

Afganistan İslam Emirliği (Taliban)'ın bayrağı beyaz olmakla beraber üzerinde ''La ilahe İllallah'' yazmaktadır.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder