Video Foto Galeri Yazarlar
20.3.2019 - Çarşamba

Taliban’a Büyük Askeri Ve Sivil Katılım

Okunma: 3830
AFGANİSTAN 1 Eylül 2018 16:21
Videoyu Aç Taliban’a Büyük Askeri Ve Sivil Katılım

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi ülkede ilerleyişini sürdürdükçe katılımların arttığını belirten açıklamalarda bulundu..

Taliban, sözcüsü tarafından yapılan açıklamada "Komutan Lal Bahadır Protan’ın liderliğinde 300’den fazla aileden oluşan topluluk ile Davlatyar ilçesinin Pusht Rod bölgesinde, Taliba'na katıldıklarını ilan etti" Konuşmalarına devamla daha sonra Toplantıda katılımcılara hitap eden komutan, "İslam Emirliğini destekleyeceğini ve son nefesine kadar her türlü fedakarlıkta bulunacağına vurgu yaptı".Toplantı daha sonra Taliban savaşçılarının zaferleri için dualarla sona erdi denildi.

Ayrıca El-Emarah Habere göre, Paktia’nın Zazi Aryub ilçesinde yerel milislerin 31 personeli, İslam Emirliği’ne karşı silahlarını bıraktı ve Taliban'a silahlarını teslim etti.

Taliban, benzer şekilde, 11 Erbekya milisinin kuzeydeki Badakhshan eyaletinin Raghistan bölgesinde  kendilerine katıldığını, bir Erbakyanın da aynı gün ilin Baharak ilçesinde Taliban'a teslim olduğunu bildirdi.

Kuzey Balkh vilayetind, 4 Erbekya Çarşamba günü bu şehrin Chahar Bolak ilçesinde Taliban’a katıldı.

Yapılan açıklamada Aynı şekilde, bir düşman askeri Çarşamba günü doğu Nangarhar vilayetinin Khogyani ilçesinde kendisi ve silahını Taliban’a teslim etti ifadelerine yer verildi.

Kaynak : Asya’nın Sesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder