Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

Taliban ABD'nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook'un iddialarını yalanladı

Okunma: 1179
AFGANİSTAN 1 Aralık 2018 14:25
Videoyu Aç Taliban ABD'nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook'un iddialarını yalanladı

ABD'nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook'un, Taliban'ın İran'dan silah aldığına dair iddialarının temelsiz olduğunu bildirdi.

KahveKitap
  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcüsü Qari Muhammad Yousuf Ahmadi resmi sitede yapmış olduğu açıklamada, ABD'nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook'un, Taliban'ın İran'dan silah aldığına dair iddialarının temelsiz olduğunu bildirdi.

Yapılan açıklama metni;

"Washington'da bir Amerikan yetkilisi olan Brian Hook, basın toplantısında, İran hükümetinin İslam Emirliği'ne silah sağladığını ve örnek olarak diğer ülkelerden öğelerle medyayı sundu.

Amerikalıların bu temelsiz iddialarını şiddetle reddediyoruz.

İslam Emirliği Mücahidleri, Cihadlarını Allah'ın ilahi yardımlarıyla ve ulusunun yardımı ve yardımlarıyla ilerletiyorlar.

Bizim tarafımızdan kullanılan tüm silahlar ya ülkedeki çeşitli bölgelerde depolanmış olan önceki cihattan ya da taleplerimizi karşılayan ve teknolojik olarak ilerlemiş olan düşman kuvvetlerinden bol miktarda ele geçirilen silahlardır.

Amerikalı yetkililer, bu tür iddialarla yurt içi ve uluslararası ilgiyi yenilgiden ve aşağılamadan uzaklaştırmak istiyorlar.

Amerikalı yetkililerin bu türden propagandalarını, endişelerinin belirtisi olarak görüyoruz ve gerçekleri kabul etmelerini, yenilgilerini kabul etmelerini, işgal güçlerini Afganistan'dan çekmelerini ve propagandaya başvurmak yerine savaşı bitirmelerini istiyoruz. Çünkü bu propaganda, mücadelemizin seyrini değiştiremez, ne de İslam Emirliği'nin egemenliği, özgürlüğü ve gücü hakkında şüpheler oluşturamaz."

Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü

Qari Muhammad Yousuf Ahmadi

22/03/1440

30/11/2018

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder