Video Foto Galeri Yazarlar
17.12.2018 - Pazartesi

Taliban ABD'yi Ayağına Çağırdı

Okunma: 4578
AFGANİSTAN 26 Şubat 2018 22:25
Videoyu Aç Taliban ABD'yi Ayağına Çağırdı

ABD'nin Güney ve Orta Asya'dan Sorumlu Bakan Yardımcısı Alice Wells - ABD'nin Taliban için diyalog kapılarını açık tuttuğunu söyledi. Afganistan İslam Emirliği Siyasi Ofisi Afgan ikilemine barışçıl bir çözüm getirmek için doğrudan İslam Emirliği Siyasi Ofisi ile görüşmeye çağırıyor.

NisaButikAdana
 ISLAH HABER  HABER MERKEZİ

ABD'nin Güney ve Orta Asya'dan Sorumlu Bakan Yardımcısı Alice Wells - ABD'nin Taliban için diyalog kapılarını açık tuttuğunu söyledi. Afganistan İslam Emirliği Siyasi Ofisi, yorumları hakkındaki politikasını aşağıdaki satırlarda beyan etmek istiyor;

Afganistan İslam Emirliği Siyasi Bürosu, Amerikalı yetkilileri, Afgan ikilemine barışçıl bir çözüm getirmek için doğrudan İslam Emirliği Siyasi Ofisi ile görüşmeye çağırıyor.

Amerika, Afgan halkının meşru taleplerini kabul edip, kendi endişelerini ve tartışmaları İslam Emirliği'ne barışçıl bir kanal aracılığıyla iletirse, çözüm bulmada yardımcı olacaktır.

İslam Emirliği Amerikan halkına ve kongrelerine, savaşın bizim seçimimiz olmadığı, açıkça bize empoze edildiği açık bir mektupla açıkça ifade edildi. İşgali sona erdirmek için Afgan meselesinde barışçıl bir çözüm bulunmasını istiyoruz.

Artık Amerika ve müttefikleri tarafından Afgan meselesinin askeri açıdan çözülemeyeceği belirtilmeli. Amerika bundan sonra Afganistan için savaş yerine barışçıl bir stratejiye odaklanmalıdır. Afganistan'da son on yedi yıldır tekrar tekrar test edilen askeri stratejiler yalnızca savaşı yoğunlaştıracak ve sürdürecektir. Ve bu kimsenin yararına değildir.

Afganistan İslam Emirliği Siyasi Ofisi

26/02/2018 
10/06/1439

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana