Video Foto Galeri Yazarlar
20.7.2019 - Cumartesi

Taliban Afgan Halkına Hitaben Yeni Bir Açıklama Yaptı

Okunma: 24338
AFGANİSTAN 19 Nisan 2019 14:51
Videoyu Aç Taliban Afgan Halkına Hitaben Yeni Bir Açıklama Yaptı

Mücahidler halkının refahını taahhüt eder ve ezilen milletinin intikamını din ve ülke düşmanı, istilacılar ve kuklalarından alır...

KahveKitap

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi yeni bir açıklama yayınladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

”İslam Emirliği Mücahidleri kısa bir süre önce, çeşitli bölge merkezlerini, askeri üsleri, güvenlik kontrol noktalarını ve ülke genelinde geniş alanları fethetmiş, büyük miktarda savaş ganimetini ele geçirirken düşmanlarına ağır bedensel ve maddi kayıplar verdirmiş, ayrıca Kukla Kabil rejiminin savaş ağalarının zulmünden ezilen ülke vatandaşlarını da kurtarmıştır.

En son seride Mücahidler, Badghis eyaletinin Ab Kamari ve Bala Marghab bölgelerini kontrol altına alarak düşmana ciddi kayıplar verdi ve çok sayıda ağır ve hafif silah ele geçirdi.

Benzer şekilde, Mücahidler Feryab, Jawzjan, Badakhshan, Kunduz, Baglan, Balkh, Kunar, Laghman, Paktia, Logar, Wardak, Gazni, Hilmend, Ferah ve Ghor illerinden ve çeşitli bölgelerden düşmanları temizledi.

Düşman, son zamanlarda çeşitli Dini seminerlere, okullara, kliniklere ve pazarlara zarar vererek ve sivilleri şehit edip yada kaçırıp barbarlığını arttırarak tepki gösterdi.

Mücahidler halkının refahını taahhüt eder ve ezilen milletinin intikamını din ve ülke düşmanı, istilacılar ve kuklalarından alır.

Mücahidler kendilerini, işgal altındaki alanları kurtarmaya yönelik saldırılarını daha da yoğunlaştırmaya ve milleti işgalcilerin ve paralı askerlerinin vahşet ve terörizminden kurtarmaya, barış ve istihdamı sağlamaya, ziraatı, sanayiyi geliştirmeye, dini ve modern eğitim kurumlarını harekete geçirmeye ve gerekli her şeyi sağlamaya adamıştır.

Her gün çeşitli kontrol noktaları ve üsler ülkenin çeşitli bölgelerinde Mücahidlere geçmektedir.”

Kaynak : Asya’nın Sesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder