Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Taliban Afganistanda 4 Koldan İlerliyor

Okunma: 7524
AFGANİSTAN 28 Aralık 2016 11:17
Videoyu Aç Taliban Afganistanda 4 Koldan İlerliyor

Taliban kuvvetleri Afganistanın dört bir yanında bir haftadır saldırılar düzenliyor. Pazartesi günkü saldırıda Albay Arif Sidqi suikast sonucu öldürüldü.

 ISLAH HABER / HABER MERKEZİ 

26 Aralık 2016 - Afganistan İslam emirliği askerleri Başkent kabilde Ordu mensubu Albay Arif Sidqi'yi suikast sonucu öldürdü. Taliban başkent Kabilde çeşitli gerilla teknikleriyle düşman kuvvetlerine ağır zayiyatlar verdiklerini belirtti.

26 Aralık 2016 -  Afganistanın Faryab bölgesinde Nato destekli kukla askerlere saldiran Taliban kuvvetleri 4 kişiyi öldürdü,2 kişiyi yaralı ele geçirdi. Ayni saldırıdan çok sayıda ağır ve hafif makineli tüfek ele geçirirken çok sayıda askeri teçhizatada el koydu.

26 Aralık 2016 - Helmand bölgesinde Afgan güçlerinin Lashargah ve kandahar karayoluna cumartesi el koyduklarını açıklamıştı bunun üzerine Taliban kuvvetlerinde gece operasyonuyla kapatılan yol açılarak düşman kuvvetlerine gece boyu ağır saldırılar düzenlendiği açıklandı. Saldırılar sonucunda 9 paralı asker öldürülerek bir pikapta yol edildi.

26 Aralık 2016 - Afganistanın Farah eyaleti Bazar bölgesindeki paralı milislere karşı saldırılar düzenlendi. Ağır ve hafif silahların kullanildiği saldırıda 6 paralı milis öldürülürken ağır makineli tüfek ve RPG roketatar ele geçirildi, çatışmalar yaklaşık 2.5 saat sürdü. Silahları birakan parali milisler bölgeden kaçmak zorunda kaldı.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |