Video Foto Galeri Yazarlar
23.10.2017 - Pazartesi

Taliban Arakan İçin Kiyam Çağrısı Yaptı

Okunma: 14879
ÖZEL HABER 1 Aralık 2016 10:05
Videoyu Aç Taliban Arakan İçin Kiyam Çağrısı Yaptı

Afganistan İslam Emirliği, Arakan'daki Zulümler için Kınama ve Kıyam Çağrısı yaptı.

Yayinlanan bildirgeyi özet olarak siz değerli okuyucularımız için çevirmeye çalıştık.
 

Yıllardır Arakan Müslüman'ları, Allah düşmanları budist kafirlerin baskılarına maruz kalmış ve tek suçları Müslüman olmalarından sebebtir.

Myanmar yönetimi, zayif Müslümanları cinayet, işkence, canlı yakılma ve mallarının yağmalanmasıyla yıllarca baskılar altında bırakmıştır. Müslümanların evlerini ve köylerini sistematik şekilde yakıyor, kadınlara tecavüz ederek, eşlerini hapis ve işkencelerle cezalandırıyor.

Afganistan İslam Emirliği, Myanmar hükümdarlarının bu acımasız barbarca eylemlerini kınıyor, Arakanda mazlum Müslümanlarını korumak için ellerinden gelen her türlü mücadeleyi vereceğini bildirirerek bütün Müslümanları Arakan zulmüne karşı KIYAMA KALKMASINI beklemekteyiz.

Birleşmiş Milletler ve İnsan Hakları örgütlerinin Arakan'da Müslümanlarının soykırımı konusunda sıkı bir şekilde durduklarını ve bunun sadece bir insan felaketi konusunda bu örgütlerin iki yüzlü politikasını ortaya koyduğunu belirtti. Bununla birlikte, Müslümanlar bu örgütleri beklemek için vakit kaybetmemeli ve ezilen Müslüman kardeşlerine imanla yardım eli uzatmalılar.

İslam Emirliği, bir milyondan fazla azınlığı olan Arakan soykırımını, insanlığa karşı en büyük suçlardan biri olarak görüyor ve en sert şekilde kınamaktadır. Bu suç karşısında dünyanın suskunluğunu, herhangi bir mazeret altında haklı olamayacak bir hakaret olarak görüyoruz.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |