Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Taliban Bir Bölgeyi Daha Ele Geçirdi

Okunma: 8336
AFGANİSTAN 12 Ekim 2016 23:38
Videoyu Aç Taliban Bir Bölgeyi Daha Ele Geçirdi

Afganistan’dan gelen haberler Kunduz ve Helmand'a odaklanmışken, Taliban ülkenin diğer bölgelerinde de faaliyete devam ediyor. Faryab ilindeki Gormaç ilçesinin Taliban hâkimiyetine geçtiğini Taliban ve Afgan yetkilileri doğruladı..

Taliban'ın açıklaması şu şekildeydi: "Pazartesi gününün sabah saatlerinde İslam Emirliği'nin kahraman mücahitleri Gormaç ilçesinin merkezine, polis istasyonuna ve diğer üslere koordineli saldırılar başlattı. Hafif ve ağır silahlarla yapılan saldırılar sonucu ilçe yönetim merkezi, polis merkezi ve diğer üsler tamamen ele geçirilerek düşmana ağır zayiat verildi. Detaylar daha sonra güncellenecek."
 


Khaama Press'e göre Afgan yetkililerin açıklaması ise şöyleydi: "Yerel yetkililerin Salı günü bildirdiğine göre Taliban militanları, Faryab ilinin Gormaç ilçesini ele geçirdi. Yetkilileri bölgenin Afgan güvenlik güçleri çekildikten sonra Taliban eline geçtiğini de ekledi. Eyalet konseyi üyesi Seyid Abdulbaki Haşimi, Taliban militanlarının ağır çatışmalar sonrası ilçeyi ele geçirdiğini doğruladı."
Kaynak : Mepa News

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |