Video Foto Galeri Yazarlar
20.10.2018 - Cumartesi

Taliban’dan ABD’nin Kudüs Kararı Hakkında Açıklama

Okunma: 6134
AFGANİSTAN 7 Aralık 2017 12:10
Videoyu Aç Taliban’dan ABD’nin Kudüs Kararı Hakkında Açıklama

Amerika, sömürgeci yüzünü sonunda tam olarak gösterdi ve işgal politikasını ve İslam ülkelerinin sömürgeleştirilmesini destekleyerek İslam’a karşı düşmanlığını ilan etti.

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı yönündeki açıklaması hakkında resmi beyanat yayınladı.

‘ABD’nin Beytil Makdis’i İsrail’in Başkenti Olarak Tanımasına İlişkin İslam Emirliğinin Tepkisi’ başlıklı açıklama Taliban’ın resmi sitesinden yayınlandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Amerika, sömürgeci yüzünü sonunda tam olarak gösterdi ve işgal politikasını ve İslam ülkelerinin sömürgeleştirilmesini destekleyerek İslam’a karşı düşmanlığını ilan etti.

İslam Emirliği, Müslümanların ilk kıblesi Beytil Makdis’in Amerikan başkanı tarafından işgalci İsrail’in başkenti olarak tanınmasını şiddetle kınar ve bu adımı İslam karşıtı bağnazlık ve de pervasızlık olarak addeder.

Trump’ın kararı özellikle de Ortadoğu’da olmak üzere, tüm dünyada savaşın fitilini ateşleyecektir.

ABD Başkanı, Amerika’nın Müslümanları onlarca yıldır öfkelendiren, memleketlerini gaspeden, halkını öldüren ve İslami değerleri yok etmeyi deneyen, tüm Müslümanların çektiği ıstıraplarla ilintili olduğunu gösterdi.

İslam Emirliği, tüm Müslümanları ve İslam ülkelerini Beytil Makdis ile dayanışma içinde olduğunu ilan etmeye ve mazlum Filistin halkının meşru direnişini desteklemeye çağırır.

Eğer İslam dünyası bir birine kardeşçe el uzatmayı ve sorunlara birlikte eğilmeyi, İslam karşıtı tuzakları tespit etmeyi başaramazsa ve de fırsatları israf etmeye devam ederse o zaman Müslümanların mukaddesatının aşağılanacağı ve Müslümanların tüm varlığıyla tehlikeye düşeceği vakit yakındır.”

Afganistan İslam Emirliği

19 03 1439 (h)

07 12 2017 (m)

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder