Video Foto Galeri Yazarlar
22.10.2018 - Pazartesi

Taliban Durdurulamıyor 5 Kontrol Noktasını Daha Kuşattı

Okunma: 3289
ÖZEL HABER 31 Ekim 2017 17:36
Videoyu Aç Taliban Durdurulamıyor 5 Kontrol Noktasını Daha Kuşattı

Taliban Afganistan'da durdurulamıyor, bir kontrol noktası ele geçirilirken, beş kontrol noktasını daha kuşatma altına aldı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Uruzgan vilayetinin Chinarto ilçesinin Syah Khar bölgesinde Afgan ordusuna ait kilit bir kontrol noktasına ağır silahlarla saldıran Taliban savaşçıları kısa bir direnişten sonra kontrol noktasını ele geçirdi.

Taliban savaşçılarının bölgede 5 kontrol noktasını kuşatma altına aldığı bildiriliyor.• Pazar günü yerel saatle saat 10 civarlarında ABD uçaklarının desteği ile Hilmend vilayetine bağlı Gereşk ilçesinde iki bölgeden giriş yapan Afgan Ulusal Ordusu ( ANA) ve Afgan Yerel Polisi ( ALP) Taliban savaşçıları tarafından geri püskürtüldü.

• Çıkan çatışmalarda Afgan güvenlik güçlerinden 13 kişi Taliban tarafından öldürülürken 6 kişide yaralandı. Gene saldırılarda 2 APC araç vurularak imha edildi. 3 Taliban savaşçısı saldırılarda yaralandı.• Uruzgan vilayetinin Dehravud ilçesindeki Çatopul bölgesinde Afgan ordusuna ait koordinasyon bölgesine Taliban tarafından düzenlenen saldırılarda 2 kontrol noktası Taliban'ın kontrolüne geçti. Taliban'ın ağır silahlar ve keskin nişancılar ile düzenlediği saldırılarda Afgan ordusundan 13 asker öldürüldü 10 asker yaralandı. 3 Taliban savaşçısı bu saldırılarda yaralandı.

Bu haber islahhaber.net için Mavera Haber'e tercüme ettirilmiştir.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder