Video Foto Galeri Yazarlar
13.12.2018 - Perşembe

Taliban Hareketinden Suriye Hakkında Yeni Açıklama

Okunma: 3101
SURİYE 1 Mart 2018 15:58
Videoyu Aç Taliban Hareketinden Suriye Hakkında Yeni Açıklama

Taliban; Tüm Müslümanlar, tevfikin vahdette olduğunu ve yalnızca vahdet olmuş Ümmetin başarı elde edeceğini ve de haklarını bu tağutlardan alabileceğini anlamalıdr.”

NisaButikAdana

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketine ait resmi internet sitesinde Suriye’de yaşanan son gelişmelere ilişkin yeni bir makale yayınlandı.

‘Suriye’deki Savunmasız Müslümanların Öldürülmesi Endişe Verici’ başlıklı makalede Doğu Guta’da yaşananlar hakkında açıklama yapıldı.

Rusya ve Esed Rejiminin Suriye’de masum ve savunmasız Müslümanların kanlarını akıttığına değinen Taliban Sözcülüğü, Doğu Guta’da bir hafta içinde hayatını kaybeden 500 sivil vatandaşın çoğunun kadın ve çocuklardan oluştuğunun altını çizdi.

Beşşar Esed Rejiminin ‘tağut ve mücrim’ olarak nitelendirildiği açıklamada kuşatma altındaki Doğu Guta’ya uygulanan insanlık dışı muhasaranın kaldırılması gerekirken aksine Rusya ve Rejim tarafından şiddetle bombalandığı ifade edildi.

‘Suriye’deki Savunmasız Müslümanların Öldürülmesi Endişe Verici’ başlıklı makalede, 7 yıl önce Arap Baharıyla başlayan Suriye krizinin ilk dönemlerinde iç mesele olduğu ardından IŞİD, ABD, Rusya ve diğer bölge ülkelerinin müdahalesiyle gelişmelerin yeni bir hal aldığı değerlendirildi.

Makalede 1 milyon Suriyelinin hayatını kaybettiği, milyonlarcasının evlerini terk etmek zorunda kaldığı Suriye savaşının önde gelen mağdurlarının çocuklar ve kadınlar olduğu belirtildi.

‘Afganistan İslam Emirliği, bu savaşa katılan farklı tarafları ve hizipleri göz önünde bulundurmadan Suriyeli Müslümanlara yönelik işlenen mezalimden derin endişe içerisinde’ denilen açıklamada özellikle savunmasız Müslümanların öldürülmesinden duyulan kaygıların altı çizildi.

Doğu Guta’daki Müslümanlara yönelik suçları kınadığını belirten İslam Emirliği, son bir haftada Doğu Guta’da yaşananların Suriye devrimi boyunca yaşanan en kötü katliamlardan biri olduğunu söyledi.

Afganistan’dakiler de dahil tüm mazlum Müslümanlara dua ettiklerini belirten İslam Emirliği Sözcülüğü Allah’tan mazlum Müslümanların başlarına bela olan tağut ve fasid yöneticilerden kurtulacaklarına dair ümit var olduklarını ifade etti.

Açıklama şu ifadelerle son buldu: “İslam Ümmetine çağrımız, iç ihtilaflarını bir kenara bırakarak enerjilerini ve gayretlerini gerçek dış düşmana odaklamalarıdır. İslam Ümmeti, ellerini bir araya getirmeli ve birbirine yardım etmeli ve de tüm Ümmete karşı kurulmuş olan habisliği zayıflatmalı ve imha etmelidir. Müslümanların beldeleri bu yabancı işgalci düşman tarafından işgal edilmiş durumda ve Müslümanlar kendi ülkelerinde İslami nizamı uygulamaktan engellenmiş vaziyetteler. İslam düşmanları Müslümanları özgürce ve bağımsızca yaşamaktan alıkoyuyor.

Tüm Müslümanlar, tevfikin vahdette olduğunu ve yalnızca vahdet olmuş Ümmetin başarı elde edeceğini ve de haklarını bu tağutlardan alabileceğini anlamalıdr.”

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana