Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Taliban'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?

Okunma: 9213
ÖZEL HABER 2 Şubat 2018 20:20
Videoyu Aç Taliban'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) hareketi bu zamana kadar yayınlanan görüntülerin dışında profesyonel ordu düzeninde video yayınladı.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Afganistan topraklarının yüzde atmışından fazlasını kontrol altında tutan ve her geçen gün ilerleyişi ile ABD, Nato ve işbirliği içerisinde olan Afgan hükümetine karşı korku salan Taliban hareketi bir video yayınladı. Video'da Ebu Bekir kampındaki askeri çalışmalara yer verildi.

Yayınlanan 20 dakikalık video'da Taliban'ın Özel Kuvvetlerinin eğitimleri yer alırken, tatbikatlar, operasyon hazırlıkları ve ardından gerçekleşen operasyondan sonra Kunduz Valisi Abdul Selam'ın konuşması ve silah kullanımıyla sona eriyor.

Video'da dikkat çeken detaylar eğitimlerde yer alan profesyonellik olurken, Taliban savaşçılarının kamufulaj, silah, teçhizat ve araçları Taliban'ın gerilla tarzı ordudan düzenli orduya geçişini gözler önüne serdi.

Video'nun başlarında Taliban savaşçılarının, ateş çemberinden atlama, tekvando, karete, operasyon anında acil müdahale, hızlı hareket edebilme, rehine kurtarma, rehine alma gibi eğitimleri yer alırken ortalarda operasyona çıkmadan önce son hazırlık merhaleleri, operasyon görüntüleri yayınlanıyor. Video'nun sonunda ise Kunduz valisi'nin konuşmaları ve profesyonel silahla deneme atışlarına yer verilmiş.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana