Video Foto Galeri Yazarlar
22.10.2018 - Pazartesi

Taliban İftiralara cevap verdi..

Okunma: 6006
ÖZEL HABER 15 Ekim 2017 15:08
Videoyu Aç Taliban İftiralara cevap verdi..

Taliban'ın elinde 5 yıl rehin kaldıktan sonra eşi ve üç çocuğuyla birlikte Taliban tarafından serbest bırakılan Kanadalı Joshua Boyle, Toronto'da Taliban'a iftiralar attı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Afganistan İslam Emirliği ( Taliban ) sözcüsü Zabihullah Mücahid 5 yıldır İslam Emirliği'nin elinde tutulan ve birkaç gün önce serbest bırakılıp İslam Emirliği'ne karşı iddialarda bulunan Kanadalı ailenin ithamlarına cevap verdi. Açıklamanın tam metni;

Gözaltı süresince ailenin çocuklarının öldürüldüğünü ve onurlarının ihlal edildiğini iddia ettiklerini belirten sôzcü Mücahid ailenin düşman elinde olduklarını ve bu tür iddiların gerçekle hiçbir ilgisinin bulunmadığını ve bu sözlerin düşman baskı altında söylenmiş olabileceğini açıkladı.

Gözaltı süresince aileye kesinlikle hiçbir kötü muamelede bulunulmadığını eşleri şüphe duymasınlar diye birbirlerinden ayırmadıklarını belirten Sözcü Mücahid'in açıklamasının geri kalanı şöyle :

" Benzer şekilde bir çocuğun öldürülmesi de temelsiz bir iddiadır. Ancak gözaltı sürecinde kadın hastalanmış hem alanın uzak olmasından hemde doktor bulunmamasından kadın çocuğunu düşük doğurdu. 

Hiç kimse kadının çocuğunu kasıtlı olarak düşürmedi , kirletmedi ve kimse kasıtlı olarak onları ihmal etmedi.

Eğer böyle bir plan olsaydı aile 3 çocuğu ile birlikte eve dönmezlerdi. 

Düşman mücahidleri kendi iğrençlikleri ile tasvir etmemelidir. Zira bütün insanlık, Amerikalılar'ın Bagram ve Guantanamo'daki tutsaklara karşı gerçekleştirilen insanlık dışı barbarca muameleden utanmaktadır.

Medyada dolaşan bu tür iddiların gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. Çünkü sözü edilen aile düşmanımızın elindedir ve mücahidlere karşı hertürlü iftirada bulunabilir ancak mücahidleri tanıyan kimse bu tür iddiaları kabul etmez."

Afganistan İslam Emirliği sözcüsü 
Zabihullah Mücahid
(Tercüme için Mavera Haber'e teşekkür ederiz.)

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder