Video Foto Galeri Yazarlar
23.1.2019 - Çarşamba

Taliban'ın, Kunduz Kampındaki Özel Birlikleri

Okunma: 3186
ÖZEL HABER 25 Aralık 2017 17:56
Videoyu Aç Taliban'ın, Kunduz Kampındaki Özel Birlikleri

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) Hareketi Kunduz'daki özel birliklerini tanıttı.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Afganistan'da işgalciler ile mücadele eden Taliban'ın en zorlandığı şehirler arasında olan Kunduz'da 'Özel Birlikler' görüntülendi.

ABD ve Nato'nun Afganistanı işgalinden sonra en çopk el değiştiren bölgelerden birtanesi olan Kunduz kenti, zaman zaman Taliban'ın kontrolüne geçsede, zaman zaman ABD'nin acımasızca bombardımanları sebebiyle Afgan hükümetinin kontrolüne geçtiğide olmuştur.

Kunduz kentinin merkezini ABD ve Nato destekli Afgan hükümeti kontrol ederken, civar ilçeler ve köyler halen Taliban kontrolünde kalmaya devam ediyor.

Strajedik açıdan Afganistan topraklarının en önemli vilayeti olan Kunduz kenti batıdan Mezar-ı Şerif'e, güneyden başkent Kabil'e ve kuzeyden Tacikistan sınırına bağlanır. 2012 verilerine göre Kunduz kent merkezinde ortalama olarak 268.000 civarı kişi yaşamakla beraber Afgan savaşına en çok konu olan yerlerden birtanesidir.

2015 yılında kent merkezi tamamen Taliban'a düşerken, bölge ABD ve Nato uçakları tarafından ağır bombardımana tabi tutulmuş, sivil ölümlerin önüne geçmek için Taliban kent merkezinden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Geçtiğimiz günlerde şehrin etrafındaki ilçelerden Taliban'ın Özel birliklerine ait görüntüler yayınlandı.Gelen görüntülerde Taliban birliklerinin profesyonelce giyimleri ve silahlanmaları ayrıntılardan kaçmadı.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana