Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Taliban'ın Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

Okunma: 2026
ÖZEL HABER 27 Aralık 2017 10:28
Videoyu Aç Taliban'ın Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

İslam Emirliği (Taliban) savaşın yanında eğitime önem vermeye devam ediyor ve 23 Aralık Cumartesi günü  3 ilde ayrı ayrı olmak üzere eğitim konulu toplantılar düzenledi.

NisaButikAdana

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Uzun yıllar savaşların gölgesinde kalan Afganistan ülkesinde ABD ve Nato işgalinin artık sonuna gelinmeye başladı.

İslam Emirliği (Taliban) savaşın yanında eğitime önem vermeye devam ediyor ve 23 Aralık Cumartesi günü  3 ilde ayrı ayrı olmak üzere eğitim konulu toplantılar düzenledi.

Nangarhar'da 23 Aralık  günü İslam Emirliği, doğunun genç neslinin olumlu ve üretken faaliyetlerde bulunmasına ve eğitimin yaygınlaştırılmasına ve geliştirilmesine yardım etmeyi amaçlayan bir toplantı düzenlediğini açıkladı.

Cumartesi günü Nangarhar ilinin Khogyani ilçesinde, çeşitli okullardan ve medreselerden gelen Ulema (bilginler), öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda bölge halkının katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Program Kur'an-ı Kerim'den birkaç ayetle başlamış ve akademisyenler eğitim konusundaki görüşmelerde bulunmuşlar ve kaliteli eğitimin gençlerimize nasıl geliştirileceğini ve kazandıracağını belirtmişlerdir.

Bu arada, İslam Emirliği öğretmenlere ve okullara hediyeler sundu ve toplantı dua ile sona erdi..

Benzer bir toplantı, Belh ilinin Char Bolak ilçesinde Cumartesi sabah saatlerinde başlayıp günün erken saatlerinde dua ile sona erdi.

Aynı şekilde, Cumartesi günü Takhar ilinin Daqad ilçesinde, çeşitli okullardan ve medreselerden gelen Ulema (bilginler), öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda bölge halkının katıldığı bir toplantı düzenlendi. 

İslam Emirliği, halka nitelikli eğitimi desteklemek ve eğitim standardını iyileştirmek için her konuda her şeyi yapacağına ve böylece herkesin, özellikle de gençlerin okur yazarlılığının sağlanacağına dair güvence verdi.

Böylece insanlar tarafından İslam Emirliği (Taliban) hareketi, ülke çapında bu gibi etkinlik ve konferanslar düzenlemek ve bölgede barış ve güvenliği sağlamak için gösterdikleri kalıcı ve yorulmak bilmeyen çabalarından ötürü halkın değerini kazandı.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana