Video Foto Galeri Yazarlar
13.12.2018 - Perşembe

Telaferdeki Türk Esirlerden, 16 IŞİD Üyesi Kadına İdam Cezası

Okunma: 6854
ÖZEL HABER 26 Şubat 2018 17:34
Videoyu Aç Telaferdeki Türk Esirlerden, 16 IŞİD Üyesi Kadına İdam Cezası

Irak milis gücü Haşdi-Şabi tarafından Telafer'de IŞİD üyesi olmakla suçlanarak esir alınan, Türk vatandaşı kadınlardan 16'sına idam kararı verildi.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Irak ordusunun Telafer'i IŞİD'den geri alması esnasında yaklaşık 1300 kadın ve 2000'den fazla erkek esir olarak alınmış, sonrasında akıbetleri hakkında en ufak bir bilgi bulunamamıştı.

Sitemizin daha önce haber yaptığı Telafer'li Türk'lerin esir düşmesi haberinden sonra sitemizi arayan Telafer'deki Türkmen yakınları akrabaları hakkında bilgi almak istemiş fakat bölgeden ne yerel nede ulusal bazda esir alınan kişilerle alakalı en ufak bir bilgi çıkmamıştı.

Irak ordusuna bağlı Haşdi-Şabi milis gücünün internetten paylaşmış olduğu resimlerde erkek esirlerin toplu olarak infaz görüntüleri paylaşılmış ve birdaha da erkeklerin hiçbirinden haber alınamamıştı. Kadınlardan yaklaşık 1300 kişi esir kamplarına yerleştirildiği bilgisi paylaşılmış daha sonrasında aylarca bölgeden dışarıya bilgi sızdırılmamıştı.

ANF'nin paylaştığı haber'de; Irak'ın başkenti Bağdat'taki ceza mahkemesi IŞİD üyesi oldukları gerekçesiyle Türk vatandaşı 16 kadına idam cezası verdi. IŞİD üyesi olmakla suçlanan Türk vatandaşı bir diğer kadın ise ömür boyu hapse mahkum edildi. Irak'ta IŞİD üyesi olduğu suçlamasıyla tutuklu bulunan 20 bin kişi olduğu belirtiliyor.

Irak beşeri mahkemesi tarafından Türk vatandaşı bir kadın daha geçtiğimiz hafta idama mahkum edilmişti. Ocak ayında ise, IŞİD'e lojistik destek sağlamakla suçlanan Fas kökenli Alman vatandaşı bir kadın idam cezası almıştı.

 
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana