Video Foto Galeri Yazarlar
20.8.2019 - Salı

Temmuz Ayında 2500 İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 3385
FİLİSTİN 5 Ağustos 2019 23:17
Videoyu Aç Temmuz Ayında 2500 İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Kudüs Araştırma Merkezi, geçtiğimiz Temmuz ayı boyunca Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara katılan Yahudi yerleşimci ve işgalci sayısının 2500’e ulaştığını açıkladı.

KahveKitap
Merkez, bugün (5 Ağustos Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı raporda, İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel’in, askeri kıyafetleriyle işgal askerlerinin ve Yahudi okulu öğrencilerinin de Temmuz ayındaki baskınlara katıldıklarını bildirdi.

Raporda, geçen ay Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara 2345 Yahudi yerleşimcinin ve 40 Yahudi din okulu öğrencisinin, aralarında fanatik Yahudi haham Yehuda Glick de olmak üzere 115 işgal hükümeti görevlisinin katıldığı belirtildi.

Raporda ayrıca Temmuz ayında Heykel Örgütleri Birliği adı altında faaliyet gösteren fanatik Yahudi cemaatlerinin taraftarlarına Yahudi bayram günleri münasebetiyle Mescid-i Aksa’ya baskın çağrıları yaptığı kaydedildi.

İşgal hükümetinin Yahudi yerleşimcilere baskınlar konusunda müsamahakar davrandığını belirten Kudüs Araştırma Merkezi, bu durumun baskınlara katılanları Mescid-i Aksa’nın avlusunda provokatif davranışlar sergilemeye ve ayin yapmaya teşvik ettiğini söyledi.

Kudüs Araştırma Merkezi, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdiği Filistinlilerin sayısının her geçen gün arttığını ve son dönemde çocuklara da uzaklaştırma cezaları vermeye başladığını ifade etti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder