Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

Terör örgütü PYD 'dinsiz Suriye' istiyor!

Okunma: 3617
SURİYE 26 Ocak 2017 09:34
Videoyu Aç Terör örgütü PYD 'dinsiz Suriye' istiyor!

Astana'ya terör örgütü PYD'nin davet edilmemesini hazmedemeyen PYD Eş Başkanlık Danışmanı Siyanek Dibo, Rusya'ya seslendi: "Moskova ile iyi olan ilişkilerimizi daha da geliştirmek istiyoruz."

Terör örgütü PYD yetkilisi Dibo, "PYD olarak da Moskova ile tarihsel ve modern ilişkilere sahibiz" dedi. Rusya ile siyasi ve sosyal alanlarda da bu ilişkileri geliştirmeye çalıştıklarını söyleyen Dibo, 15 Aralık 2016 tarihinde Suriye'deki Hmeymim Askeri Üssü'nde Rus yetkililerle Kürt partilerin yaptığı toplantıdan sonra, Rus yetkililerle aralarında herhangi bir temasın olmadığını da belirtti.

SEKÜLER BİR DEVLET OLMALI

Astana'da alınan kararların kendileri için bağlayıcılığı olmayacağını bir kez daha hatırlatan Dibo, Muhammed Alluş ve ekibinin de Astana sonuç bildirgesini kabul etmediğine dikkat çekti: "Diğer taraflar da sonuç bildirgesini kabul etmedi. PYD olarak sonuca dair bir görüşümüz var. Muhalefet adına katılan heyet, önemli, samimi ve esaslı ifadeleri sildi. Suriye'nin geleceğine seküler bir devlet olmalı. Muhalefet adına katılan silahlı gruplar buna katılmıyor."

 

Kaynak : Yeniakit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |