Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Terör örgütü YPG/PKK 6 mahalleyi işgal etti

Okunma: 4649
SURİYE 8 Aralık 2016 09:14
Videoyu Aç Terör örgütü YPG/PKK 6 mahalleyi işgal etti

Suriye'nin Halep kentinde Esed güçleriyle muhalifler arasında çatışmalar devam ederken, terör örgütü YPG güçlerinin 6 mahalleyi aldığı öne sürüldü.

Suriye'nin Halep kentinde Suriye ordusu ile muhalifler arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken, terör örgütü YPG de Halep'te 6 mahalleyi aldığı iddia edildi. Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) bağlı Devrim Ordusu sözcüsü Zekeriya Abdülmecid Ahmet, YPG ve Devrim Ordusu'nun Halep'te ilerlediğini belirtti.

Halep kent merkezinde Suriye ordusu ile muhalifler arasındaki çatışma devam ederken, YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri ise muhaliflerle çatışmaya girdiği, birkaç bölgeyi ele geçirmeye başladığı belirtildi.Konuyla ilgili konuşan DSG'ye bağlı Devrim Ordusu'nun sözcüsü Zekeriya Abdulmecid, Halep merkezde çatışmaların yoğunlaştığını belirterek, şöyle konuştu:

"Halep merkezde Demokratik Suriye Güçlerine bağlı YPG ve Ceyşul Suwar güçlerimiz, ÖSO ve diğer muhalif güçlere karşı büyük ilerleme sağlıyor. Muhalif gruplardan çatışmalar sonucunda birçok bölgeyi ele geçirdik. Halep'in doğusunda 6 mahalleyi aldık. Mustambaşa, Bıhedini, Şeh Hıdır, Şeh Ferıs, Hıluk ve Heyderiye mahallelerini aldık.

Ahraru Şam ve El Nusra geri almak için saldırdılar

Ahraru Şam ve El Nusra, aldığımız mahalleri almak için ağır silahlarla saldırdılar. Güçlerimizin sert karşılık vermesi üzerine çeteler ağır kayıplar vererek geri çekilmek zorunda kaldı."


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |