Video Foto Galeri Yazarlar
14.11.2019 - Perşembe

Terör Örgütü YPG Rakka'da Sivil Halka Ateş Açtı

ÖZEL HABER 28 Ekim 2017 21:32
Videoyu Aç Terör Örgütü YPG Rakka'da Sivil Halka Ateş Açtı

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin ele geçirdiği Rakka kentinin yağmaladığı belirtiliyor.

KahveKitap
Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin ele geçirdiği Rakka kentinin yağmaladığı belirtiliyor.

ABD'nin hava saldırılarının harabeye çevirdiği kentte terör örgütü YPG'lilerin kent sakinlerinin evlerine geri dönmesine izin vermediği aktarıldı.

Terör Örgütü YPG Rakka’da Sivil Halka Ateş Açtı Terör örgütü YPG mensupları kente dönmek için izin istiyen Sivil halkın üzerine ateş açtı.Şiddetli saldırılar nedeniyle kepenkleri kapalı dükkanların çatılarının çöktüğü, kepenekleri kırılarak açılmış olanların da içlerinin boş olduğu görüntülere yansıdı. Bilgi veren yerel sakinler, YPG'li teröristlerin dükkanları ve evleri yağmaladığını, çaldıkları eşyaları örgüt kontrolündeki Ayn İsa ve Resülayn beldelerinde sattıklarını söyledi.

Rakkalı sakinler, çatışmalardan kaçan Sabahiye mahallesi halkının iki gün önce evlerine dönmek istediğini, ancak mahalleyi yağmalamakla meşgul olan PKK/PYD'li teröristlerce engellendiklerini anlattı.

"Rakka Sessizce Katlediliyor" isimli aktivist ağı, ABD ile PKK/PYD'nin saldırıları süresince iki bine yakın sivilin öldüğünü, 450 binden fazlasının göç etmek zorunda kaldığını duyurmuştu. Ağ, kentin yüzde 90'ının yerle bir edildiğini bildirmişti.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder