Video Foto Galeri Yazarlar
19.8.2019 - Pazartesi

Terörist Abd'den Sivillere Hava Saldırısı 15 Ev Yıkıldı 23 Sivil Katledildi

Okunma: 36774
AFGANİSTAN 23 Mart 2019 11:57
Videoyu Aç Terörist Abd'den Sivillere Hava Saldırısı 15 Ev Yıkıldı 23 Sivil Katledildi

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden; Kunduz ve Nangarhar illerinde düzenlenen hava saldırılarında birçok evin yıkıldığı ve birçok sivilin katledildiği aktarıldı.

KahveKitap
  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site ve twitter üzerinden; Kunduz ve Nangarhar illerinde düzenlenen hava saldırılarında birçok evin yıkıldığı ve birçok sivilin katledildiği aktarıldı.

Yapılan açıklamalarda;

Abd ve işbirlikçileri tarafından sivillerin evlerine hava destekli baskın için Kunduz ilinin aynı isme sahip merkez ilçesi olan Kunduz'da İslam Emirliği Mücahileri tarafından engellendiği aktarıldı.

Mücahitler düşman operasyonunu ağır kayıplarla savuşturduğunu ve  5'i ABD işgalcisi olmak üzere 18 komandonun öldürüldüğünü ve 7'si Amerikan 19 askerin daha yaralandığını bildirildi.

Misilleme olarak, Abd teröristleri savaş uçakları yerleşim bölgelerini bombaladığı ve 12 evin yıkılıp savunmasız 13 sivilin katledildiği ve 15 sivilin kaçırıldığı aktarıldı.

Ayrıca Dasht-e Archi ilçesinde sivil aracı hedef alan hava saldırısında 8 sivilin katledildiği aktarıldı.

Nangarhar ili Lal Pur ilçesine düzenlenen saldırılarda 3 evin yıkılıp 2 motorsikletin yakıldığı, savunmasız 2 sivilin katledildiği ve 6 sivilin yaralandığı aktarıldı.

  GÖRÜNTÜLER +18  

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder