Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Tıbbi Masraflar Karşılanamadı Filistinli Kan Kanseri Küçük Kız Lübnan’da Vefat Etti

Okunma: 640
SURİYE 18 Şubat 2019 22:07
Videoyu Aç Tıbbi Masraflar Karşılanamadı Filistinli Kan Kanseri Küçük Kız Lübnan’da Vefat Etti

Kan kanserine yakalanan Suriye Filistinlilerinden 3 yaşındaki Marya Tamir Ebu Azara, ailesinin tedavisi için insan hakları örgütlerine ve sağlık kuruluşlarına yaptığı çağrıların cevapsız kalması sonucu dün Lübnan’da vefat etti.

KahveKitap
Suriye Filistinlileri Çalışma Grubu, bugün (18 Şubat Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistinli küçük kızın ailesinin Suriye’den kaçarak Lübnan’a sığındığını, Marya’nın kan kanseri olduğunu kısa süre önce öğrendiğini, Gassan Hammud Hastanesi doktorlarının küçük kızın yoğun tedavi görmemesi halinde öleceğini söylediklerini açıkladı.

Ailenin ekonomik durumunun kötü olması sebebiyle küçük kızın tedavi masraflarını karşılayamadığını belirten Çalışma Grubu, Marya’nın tedavisi ve hayatının kurtarılması için insan hakları örgütlerine çağrı yapıldığını söyledi.

Çalışma Grubu, küçük Marya’nın Suriye Filistinlilerinin Lübnan’da maruz kaldıkları tıbbi ihmalin kurbanı olduğunu ifade etti.

Suriye’den kaçıp Lübnan’a sığınan Filistinlilerin ve Suriyelilerin karşılaştıkları sorunların başında sağlık hizmetlerinden yoksun olmalarının geldiği belirtildi.

Yerel yardım kuruluşlarının Suriyeli ve Filistinli mültecilere desteğinin azaldığı, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nın da görevini yerine getirmekten kaçındığı bildirildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder