Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Trump: Tüm Borçlarımızı Körfez Ülkelerine Ödeteceğim -VİDEO-

Okunma: 5070
GÜNDEM 6 Haziran 2017 20:50
Videoyu Aç Trump: Tüm Borçlarımızı Körfez Ülkelerine Ödeteceğim -VİDEO-

Dün Körfez Ülkelerinin Katarla ilişkileri kesme kararının ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim sürecinde yaptığı bir konuşma yeniden gündeme geldi.

Dün Körfez Ülkelerinin Katarla ilişkileri kesme kararının ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim sürecinde yaptığı bir konuşma yeniden gündeme geldi.

Körfez Ülkelerini ‘para sahibi olmaktan başka hiçbir şeyler’ ifadeleriyle özetleyen ABD Başkanı ülkesinin tüm dış borçlarını onlara ödeteceğini söyledi.

Körfez Ülkelerinin artık ayakta kalamayacağını iddia ederek sırasıyla yıkılacaklarını öngören Donald Trump’a göre ABD olmadan Körfez Ülkeleri varlıklarını sürdüremezler.

İslam Ülkelerinin ABD’ye bağımlı yöneticiler tarafından yönetildiği ve varlıklarının ABD’ye aktarıldığı gözlenirken yöneticilerin ‘yerli ve milli’ olanlarla değiştirilmesinin önündeki en büyük engelin Batı İstihbarat Birimlerinin kontrolündeki Müsteşrik Yapıların eliyle ortaya atılan fikirler olduğu biliniyor.

Suudi Arabistan’ın resmi mezhebi Vehhabiliğin Müslüman halkların İslam dışı davranışlarını bayraklaştırarak onları din-dışı ilan eden öte yandan da yönetime kutsallık atfeden fikirlerinin İslam Ülkelerinin birçoğuna yayılmış olması, Müslüman halkların ABD’ye bağımlı yöneticilerden kurtulmasının önündeki engellerden biri olarak değerlendiriliyor.

Donald Trump’ın seçim sürecinde söylediği gibi Körfez Ülkelerine geldiği, sadece Suudi Arabistan ile yaklaşık 500 milyar dolarlık ticari anlaşma yaptığı ve 1 trilyon dolarlık da ABD’de yatırım sözü aldığı kaydedildi.

Trump’ın Ortadoğu Politikasının ABD Derin Devletinin Obama döneminde başlattığı süreçle paralel yürüyeceği ve Ortadoğuda zayıflayan Sünni Devletlerin yerinin İran tarafından doldurulacağı tahmin ediliyor.

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |