Video Foto Galeri Yazarlar
24.11.2017 - Cuma

Trump'ın özel temsilcisi Brett McGurk Rakka'da!

Okunma: 2596
SURİYE 28 Haziran 2017 19:18
Videoyu Aç Trump'ın  özel temsilcisi Brett McGurk Rakka'da!

ABD'nin IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Rakka kentinde IŞİD'e karşı yürütülen operasyona ilişkin bugün Rakka'da incelemelerde bulundu.

ABD'nin IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, ABD savaş uçaklarının katliamlara imza attığı Rakka kentine giderek, YPG ve Rakka Sivil PKK Meclisi yetkilileri ile görüştü.

PKK'nın Suriye kolu YPG kaynaklarından edinilen bilgilere göre, ABD'nin IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Rakka kentinde IŞİD'e karşı yürütülen operasyona ilişkin bugün Rakka'da incelemelerde bulundu.

Askeri bir helikopterle Rakka'ya bağlı Tabka ilçesine giden McGurk, daha sonra Rakka'nın kuzeyindeki Ayn İsa kasabasına geçerek Rakka Sivil PKK Meclisi eş başkanı Leyla Mustafa ve diğer yöneticiler ile görüştü.

McGurk daha sonra Rakka kenti yakınlarında YPG komutanları ile Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) komutanları ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmede, ilerleme sağlanamayan Rakka operasyonunda gelinen durum değerlendirilirken, McGurk'un YPG ve DSG'ye yaptıkları askeri yardımlarının artması konusunda söz verdiği öğrenildi. 

McGurk daha önce de birçok kez Suriye'nin kuzeyinde YPG ve PYD yetklilileri ile görüşmüş, Türkiye bu görüşmelere tepki vermişti.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder